رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان گفت: سلامت بینایی، شنوایی، ضریب هوشی و نمودار رشد ۲۲هزار کودک بدو ورود به پایه اول و ۱۵هزار پیش دبستانی گیلان سنجش می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از اواخر خرداد آغاز می‌شود.

رقیه کریمی افزود: در این طرح سلامت بینایی، شنوایی، ضریب هوشی و نمودار رشد ۲۲هزار کودک بدو ورود به پایه اول و ۱۵هزار پیش دبستانی سنجش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در ۲مرحله مقدماتی و تخصصی  سنجش می‌شود گفت: مرحله مقدماتی شامل ارزیابی بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، توده بدنی، وزن و قد، غربالگری اختلالات دهان و دندان، جلدی و اوتیسم است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان به معاینه بالینی و تخصصی نو آموزان نیز اشاره کرد و افزود: در مرحله دوم کودکانی که از نظر کارشناسان مشکوک شناخته شوند، برای بررسی دقیق‌تر و معاینات تخصصی بینایی، شنوایی، و آمادگی تحصیلی به پزشکان ارجاع داده می‌شوند.

رقیه کریمی گفت: نوآموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند پس از دریافت پروانه سلامت به دبستان مورد تقاضای ثبت نام معرفی می‌شوند.

وی افزود:پارسال سلامت ۲۰هزار و ۷۹۵نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان و ۱۰هزار و ۵۶۹کودک پیش دبستانی سنجیده شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان به فعالیت ۵۰مدرسه استثنایی در گیلان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۴۷مدرسه دولتی و ۳مدرسه غیردولتی است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.