اخبار مرتبط

گزارش عصر شنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی در دیدار با مدیرکل، معاونان ستادی و رئیسان شهرستان های بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان اظهار کرد: بنیاد شهید نهاد مقدس و پاک برای خدمت به مجاهدان است و از تلاشی که انجام می دهید، قدردانی می کنم.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به شهادت سرهنگ دوم پاسدار حسین جوینده در حین ماموریت آموزشی خاطرنشان کرد: شهادت ایشان را به خانواده معظم و همه مردم تبریک و تسلیت عرض می کنیم؛ این شهادت هم تلخ بود و هم شیرین؛ تلخ برای ما که چنین جوان پاکی را از دست دادیم و شیرین برای خودش که به ملکوت اعلی پیوست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ادای دین به خون شهدا سبب رشد انسان می شود، تصریح کرد: اگر بدانیم مدیون خون شهدا هستیم هیچ وقت از تلاش دست بر نمی داریم.
امام جمعه رشت افزود: اعتقاد داریم ارواح شهیدان شاهد و ناظر بر اعمال ما هستند بنابراین هیج خدمتی در نظام دینی بالاتر از خدمت به خانواده های مجاهدان نیست.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه رسیدگی نسبت به وضعیت خانواده شهدا و ایثارگران را به صورت اولویتی انجام دهید، بیان کرد: خدمت رسانی به خانواده ایثارگران باید اولویت فعالیت های مسئولان بنیاد شهید باشد.
وی رسیدگی به خانواده شهدا و ایثارگران را نیازمند حوصله و صبر عنوان کرد و گفت: رسیدگی به مشکلات خانواده ایثارگران جهاد است و هر روز به محل کار می روید به امام زمان(عج) توسل کنید.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تاسیس بنیاد شهید قبل از آغاز جنگ تحمیلی از دوراندیشی امام(ره) بود، خاطرنشان کرد: توجه به شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های آنها حائز اهمیت است اما در اتاق فکر خود به رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس حضور پیدا کردند، باید توجه شود.
آیت الله فلاحتی خواستار تکریم رزمندگان دوران دفاع مقدس در برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران شد و اظهار کرد: خدماتی که به جامعه هدف ارائه می کنید اطلاع رسانی شود البته هنوز نتوانستیم مجاهدت ایثارگران را جبران کنیم.

** ارائه 20 خدمت الکترونیکی به ایثارگران گیلان
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در دیدار مذکور به تاسیس این نهاد با دوراندیشی امام(ره) در راستای حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: 22 اسفند ماه هر سال فرصت مناسبی برای بازنگری در برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
عبدالله پاکاری از وجود سه هزار و 200 فعال قرآنی در جامعه ایثارگران گیلان خبر داد و افزود: امسال رتبه دوم کشوری در امور قرآنی توسط ایثارگران استان کسب شده است.
وی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در ارائه خدمات الکترونیکی به ایثارگران پیشگام است، تصریح کرد: اکنون 20 خدمت به صورت الکترونیکی و غیر حضوری به ایثارگران در استان ارائه می شود.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.