اخبار مرتبط

ولی داداشی روز پنجشنبه پیش از سفر به جمهوری آذربایجان در دفتر مراجعات مردمی خود به خبرنگار ایرنا بیان کرد: امروز به نمایندگی از رئیس مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در سیزدهمین اجلاس مشترک ایران و جمهوری آذربایجان عازم باکو هستم و وزرای اقتصاد دو کشور نیز در این نشست حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: جمهوری آذربایجان در طرح راه آهن آستارا-آستارا و بارانداز آن سرمایه گذاری و برای 500 میلیون دلار سرمایه گذاری دیگر در خط ریلی آستارا-رشت و تکمیل کریدور شمال جنوب اعلام آمادگی کرده است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان بیان کرد: مرزنشینان شهرستان آستارا برای اعتلای مراودات تجاری و فرهنگی با جمهوری آذربایجان، احیای گذر مرزی 45 کیلومتری را با حذف روادید خواستار هستند و این موضوع در این سفر پیگیری خواهد شد.
داداشی گفت: لایروبی رودخانه مرزی آستاراچای با مشارکت ایران و جمهوری آذربایجان از اوایل امسال آغاز شده و تدام آن برای جلوگیری از خطرات سیلاب در اجلاس یاد شده مطرح خواهد شد.
وی یادآور شد: مردم ایران و جمهوری آذربایجان از دیرباز مناسبات فرهنگی، قومیتی، زبانی، سیاسی و اقتصادی خوبی دارند و این نشست ها تقویت کننده روابط است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور است و سالانه نزدیک به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از مرز آن تردد می کنند.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.