اخبار مرتبط

مدیرعامل این هتل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: ساخت هتل شهرزاد در لاهیجان از سال 92 در زمینی به مساحت 10هزار مترمربع و در پنج طبقه با هفت هزار مترمربع زیربنا آغاز شد که تاکنون 35میلیارد تومان هزینه در بر داشته که پنج میلیارد تومان آن از تسهیلات صندوق توسعه ملی زیر نظر بانک گردشگری استفاده شده است.
حمیدرضا فرحپور افزود: با ساخت این هتل که شامل 48واحد اقامتی ، 12سوئیت آپارتمان، و 36واحد اتاق دو و سه تخته برای 50نفر اشتغال مستقیم و 150نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی یادآورشد: طرح توسعه هتل چهارستاره شهرزاد لاهیجان نیز با پیشرفت فیزیکی 50درصد در دست اقدام است که این طرح نیز شامل استخر ، سونا، و جکوزی و همچنین رستوران روباز با مساحت یک هزارمترمربع است .
در آیین افتتاحیه این هتل مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: این ششمین هتلی است که طی دو سال اخیر در شهر لاهیجان افتتاح می شود.
شهرود امیر انتخابی افزود: در جهان امروز گردشگری قلب تپنده توسعه است و در دولت تدبیر و امید نیز جایگاه خاصی دارد و حرکت و توجه دولت در مسیر رونق گردشگری موجب شده است که استان گیلان نیز همگام با سیاست های کلان کشور در این مسر حرکت کند .
وی اظهارداشت: گردشگری با امنیت کشور ارتباط دارد و امنیت در جذب گردگشری بسیار مهم است و توسعه اقتصادی از طریق گردگشری داخلی و خارجی امکان پذیر خواهد بود.
وی تاکید کرد: با وجود اینکه آمریکا از برجام بطور یک جانبه خارجو برای کشور مشکلاتی ایجاد شد ولی در سیاست های دولت نسبت به گردشگری تغییری پیدا نشد و سیاست های دولت در مقوله گردشگری هیج خللی وارد نشده است و برنامه های گردشگری با شتاب گذشته ادامه دارد.
فرماندار لاهیجان در آئین افتتاح هتل شهرزاد گفت:طرح هایی که امروز به یمن حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی چه در بخش خصوصی و دولتی در شهرستان لاهیجان افتتاح شد از صدها طرح و پروژه ای خواهد بود که با همت و دستان بخش خصوصی کمک موثری به دولت محترم خواهد داشت .
وی افزود: بارزترین خصیصه مردم استان زرخیز و سرسبز گیلان مهمان نوازی و مهربانی است ، ما برای اینکه بتوانیم در خدمت مردمان خوب اقصی نقاط کشور باشیم باید بتوانیم زیرساخت های مناسبی برای میزبانی از این عزیزان فراهم کنیم .
وی اظهارداشت: شهرستان لاهیجان گرچه شهرستانی سرسبز و مفرح با برخوداری هایی مناسبی به نظر می رسد ولی هنوز با جایگاه اصلی در راستای پذیرش گردشگر فاصله دارد و این مهم توجه و نگاه ویژه مسئولان مربوطه را می‌طلبد.
میرغضنفری خاطرنشان کرد: شهرستان لاهیجان بیش از 50اثر اعم از سیاحتی و طبیعی و تاریخی ثبتی دارد .
وی با اشاره به مشکلات سر راه سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد: برای رفع این موانع اداری و برای تسریع امور سرمایه گذاری باید تدبیری اندیشیده شود.
در آیین افتتاح هتل چهارستاره لاهیجان همزمان با بقیه طرح های گردشگری سفر هیات دولت توسط سازمان میراث فرهنگی در گیلان ، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، فرماندار لاهیجان ، مسئولان و مدیرکل میراث فرهنگی گیلان و جمعی از مدیران شهرستان لاهیجان حضورداشتند.
6029 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.