اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم افتتاح راه‌آهن قزوین - رشت و در دیدار شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان، با بیان اینکه همکاری های تهران – باکو در حوزه های مختلف، بویژه در دولت تدبیر و امید بیش از پیش توسعه و تحکیم یافته ، اظهارداشت: یکی از این همکاری‌های ارزشمند ملی و منطقه‌ای در زمینه تکمیل پروژه ریلی جنوب – شمال و اتصال خط آهن تا آستاراست که امیدواریم موجب استحکام بیش از پیش روابط فی‌مابین شود.
رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت گسترش همکاری بین ایران و آذربایجان در حوزه های حمل و نقل، انرژی، خودروسازی و داروسازی ادامه داد: همکاری‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک خدمت به تاریخ و ملت‌های دو کشور خواهد بود.
روحانی با قدردانی از حمایت‌های آقای الهام علی‌اف رئیس جمهوری آذربایجان برای توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط تهران و باکو ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی‌های بیشتر شاهد اجرای سریع‌تر توافقات در کمیسیون مشترک باشیم.
شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان نیز با بیان اینکه رئیس جمهوری آذربایجان اهمیت خاصی برای پروژه ریلی قزوین به رشت و همچنین آستارا قائل است، گفت: اعزام دو وزیر آذربایجان برای این مراسم نشانگر آن است که افتتاح این خط ریلی بخش مهمی از کریدور جنوب - شمال است و پایه مناسبات محکم‌تر و همچنین اراده و دوستی دو کشور را به نمایش می‌گذارد.
وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان با بیان اینکه روابط دو کشور در تمامی حوزه‌ها در حال توسعه بوده و همکاری در حوزه‌های حمل و نقل و ترانزیت از مهم‌ترین بخش‌های این همکاری است، تأکید کرد: همکاری‌های ایران و آذربایجان در چارچوب توافقات دو کشور پیش می‌رود و جمهوری آذربایجان درحال تکمیل زیرساخت‌های خود برای اتصال به کریدور ریلی جنوب - شمال است.
وی با بیان اینکه با تکمیل خط ریلی رشت - آستارا، آرزوی دیرینه ملت‌های منطقه محقق می‌شود، افزود: هیچ مانعی نمی‌تواند توسعه روابط باکو – تهران را تحت تاثیر قرار دهد.
وی بر ضرورت ارتباطات و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش‌های خصوصی دو کشور تأکید کرد.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.