اخبار مرتبط

پریسا کرمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تشریح جزئیات دومین سال اجرای طرح ملی کتابخانه گردی افزود: این طرح ملی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی در کتابخانه عمومی خیرساز شمسی موسوی شهر واجارگاه شهرستان رودسر به اجرا درخواهد آمد.
وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری طرح کتابخانه گردی تنها در کتابخانه های عمومی تازه تاسیس برگزار می شود تصریح کرد: بر همین اساس کتابخانه عمومی خیرساز شمس موسوی واجارگاه رودسر که همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به بهره برداری رسید بعنوان کتابخانه منتخب اجرای این طرح معرفی شد.
کتابخانه عمومی خیرساز در شهر واجارگاه رودسر در زمینی به مساحت671متر مربع، با زیربنای 360مترمربع از سوی حمیدرضا صادقی پور و همسرش شمسی موسوی از خیران شهرستان در کمتر از دو سال و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به مردم این شهر اهدا شد.
کرمی همچنین به برگزاری ده ها برنامه ویژه فرهنگی در 82 کتابخانه عمومی نهادی در سراسر استان نیز اشاره کرد و گفت: همزمان با ایام سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابداران این کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های مختلفی چون نشست های کتاب خوان، میزبانی از دانش آموزان مدارس، قصه خوانی و جمع خوانی، نقد و رونمایی کتاب میزبان دوستداران کتاب خواهند بود.
نخستین دوره اجرای طرح ملی کتابخانه گردی ، سال گذشته با حضور مسئولان استانی، دوستداران کتاب و کتابخوانی، علاقمندان به مباحث فرهنگی، چهره های مذهبی، ورزشی، فرهنگی و اصحاب رسانه در 19کتابخانه منتخب برگزار شد و مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.
بیش از 59 هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند که با توجه به جمعیت استان باید به 420 هزار نفر افزایش یابد.
144 باب کتابخانه عمومی و مشارکتی در استان فعال هستند.
1881/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.