سرهنگ محمود علی‌فر روز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی پلیس با دانشجویان دانشکده کوثر گنبدکاووس به مناسبت روز دانشجو (۱۶ آذر) با بیان اینکه برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با هدف آگاه‌سازی دانشجویان به عنوان قشر تاثیرگذار، می‌تواند نقش مهمی در کاهش جرایم بویژه در حوزه سایبری داشته باشد، از دانشجویان بویژه دختران خواست مراقب تهدیدات فضای مجازی باشند و از همان لحظات نخست بروز مشکل، پلیس را در جریان قرار دهند.

وی با اشاره به برخی پرونده‌های مربوط به جرایم سایبری که عمدتا ناشی از بی‌دقتی شهروندان در رابطه با ماهیت واقعی کاربران و استفاده از سایت‌های جعلی بوده است، اظهارداشت: سطح دسترسی مردم به فضای مجازی و فعالیت برای کسب اطلاعات و خرید و فروش در این عرصه افزایش یافته و کاربران نباید به فضای مجازی اعتماد کنند.  

فرمانده انتظامی گنبدکاووس خاطرنشان کرد: هر فعالیتی که کاربران در فضای مجازی انجام می‌دهند قابل دسترس برای تمام دنیاست و هر فردی می‌تواند با مشخصات و عکس دروغین به عنوان کاربر وارد این فضا شود.

سرهنگ علی‌فر گفت:‌ با هدف افزایش آگاهی بخشی جامعه از آسیب‌های اجتماعی و راه‌های پیشگیری از آن، شورای معتمدان پلیس در هشت ماهه امسال ۳۱ نشست در مساجد و محلات برگزار کرد و ۱۴۱ کلاس آموزشی در سطح جامعه هدف شامل دانشگاه‌ها، مدارس، اصناف، نهادهای دولتی و غیر دولتی برگزار شد و بیش از ۵۰۰ خبر و هشدار پلیسی در سایت‌ها و رسانه‌ها انتشار یافت.

وی همچنین با اشاره به شرایط بد اقتصادی و افزایش جرایم خرد در جامعه افزود: وقوع سرقت‌های خرد در این مدت ۱۳۰ درصد و کشف این نوع از سرقت‌ها هم ۷۴ درصد در گنبدکاووس افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس از کشف بیش از ۱۶۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در هشت ماهه امسال خبر داد و بیان کرد: بیش از ۱۳۰ کیلوگرم از این مواد کشف شده سنتی و ۳۰ کیلوگرم صنعتی بوده و همچنین بیش از ۵۰ پرونده کالای قاچاق تشکیل و افزون بر ۱۰۰ قاچاقچی کالا در این رابطه دستگیر شدند.

رییس دانشکده دخترانه کوثر گنبدکاووس نیز در این نشست با قدردانی از عملکرد خوب نیروی انتظامی در تامین امنیت و آرامش در جامعه گفت: برگزاری نشست‌های هم اندیشی باعث افزایش آگاهی دانشجویان از آسیب‌های اجتماعی و نحوه مقابله با آن و بیشتر شدن علاقه‌مندی این قشر به همکاری با پلیس و انتقال توصیه‌های پلیسی به محیط خانواده و اجتماع می‌شود.

بهجت توحیدی افزود: ۵۱۷ دانشجو در چهار رشته کاردانی حسابداری، طراحی دوخت، طراحی فرش و نرم افزار و دو رشته کارشناسی حسابداری و طراحی پوشاک از شهرهای مختلف ایران در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.