محمدرضا میرنیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای احداث هر یک از این واحدها مجموعا مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال شامل تسهیلات بانکی با کامزد پایین و کمک بلاعوض دولت از محل اعتبارات جبران خسارت سیل روزهای آغازین امسال در استان گلستان پیش بینی شده که بتدریج و در مراحل مختلف ساخت، در اختیار مالکان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به رانشی بودن روستای برنجون و با یادآوری اینکه تعداد ۲۰ واحد مسکونی این روستا در جریان رانش زمین درسال ۱۳۸۷ و ۱۶ واحد مسکونی دیگر هم براثر رانش زمین در اوایل امسال دچار خسات شدند، اظهار داشت که برای بازسازی این واحدها تاکنون برای ۲۵ واحد مسکونی پروانه ساخت صادر شده که عملیات ساخت ۱۶ واحد آن آغاز شد.

میرنیا اضافه کرد که برای جلوگیری از رانش زمین و براساس تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشکده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، هم اکنون احداث یک دیوار حایل به طول ۴۰۰ متر درحال انجام است.

وی تصریح کرد: مقدار ۷۰ متر از دیوار حایل پیش بینی شده در سال گذشته احداث شد و امسال نیز مبلغ پنج میلیارد ریال از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان برای احداث ۱۰۰ متر دیگر از این دیوار تخصیص یافته است.

بخشدار کوهسارات مینودشت ادامه داد : همزمان با عملیات احداث دیوار حایل در روستای کوهستانی برنجون، عملیات ساخت واحدهای مسکونی باقی مانده این روستا نیز در همان مکان تخریب شده و با رعایت اصول فنی و مهندسی شروع می‌شود.

میرنیا همچنین از پایان ساخت واحد مسکونی برای خانواده دختر ۶ ساله روستای برنجون مینودشت که در حادثه رانش زمین امسال فوت کرد، با پیگیری بخشداری و مساعدت نیکوکاران توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان خبر داد و گفت  که مراسم بهره‌برداری از این واحد مسکونی که در شهر دوزین احداث شده، در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

بخش کوهسارات شهرستان ۸۱ هزار نفری مینودشت با یک نقطه شهری و ۱۷ روستا درمجموع حدود ۱۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۰۲ خانوار با جمعت ۷۳۱ نفر آن در روستای برنجون سکونت دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.