به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گالیکش، اسمعیل طوسی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای پنو با اشاره به اینکه در جریان سیل اخیر استان گلستان بخش زیادی از روستاهای گالیکش دچار خسارت شد، اظهارداشت: به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پیگیری‌های فرمانداری، تمام خسارات گزارش شده در سطح روستاها مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت و پس از بررسی، واجدان شرایط تسهیلات مربوطه را در دو مرحله به مقدار ۴۰۰ و ۱۵۰ میلیون ریال دریافت کردند.

وی افزود: تسهیلات بلاعوض ۱۰۰میلیون ریالی تخریب، ۵۰میلیون ریالی معیشتی و ۶۰میلیون ریالی اسکان موقت یا اجاره نیز به خسارت‌دیدگان سیل اخیر در روستای پنو پرداخت شد.

بخشدار مرکزی گالیکش ادامه داد: تسهیلات بلاعوض بنیاد مسکن براساس نوع و میزان خسارت وارده به روستاییان پرداخت شد و همچنین مالکان هفت واحد نیز از تسهیلات تعمیرات مسکن به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و بلاعوض ۳۰ میلیون ریالی بهره‌مند شدند.

طوسی گفت: از ابتدای آغاز طرح ویژه بنیاد مسکن از سال ۸۴ تاکنون ۷۰ واحد مسکونی در این روستا تسهیلات مربوطه را دریافت کرده و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

شهرستان گالیکش با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان واقع است که بر اثر بارش های شدید در روزهای پایانی سال گذشته و ابتدای امسال همراه با شهرستان‌های مختلف این منطقه از سیل و طوفان خسارت دید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.