به گزارش خبرنگار ایرنا، کمال‌الدین غلامی عصر چهارشنبه در نشست خبری که چند تن از بازیکنان و مربیان والیبال نشسته آقایان و بانوان گنبدکاووس نیز در آن حضور داشتند، گفت: درخواست حمایت و توجه به رشته‌های ورزشی جانبازان و معلولان در گنبدکاووس که در هر دوره از بازی‌های تیم ملی، تورنمنت‌های آسیایی، جهانی و پارالمپیک یک تا سه بازیکن از این شهرستان در تیم ملی حضور دارند، به معنای طلبکاری نیست بلکه گلایه دوستانه و بیان کوتاهی‌ها است.

وی افزود: با وجود اینکه شرکت روانکارهای گلستان حدود ۱۳ سال است از تیم والیبال نشسته گنبدکاووس که در لیگ برتر کشور حضور دارد در حد توان، حمایت مالی می‌کند اما به دلیل برخی محدودیت‌های مالی شرکت لازم است، دیگر مسوولان و شرکت‌ها نیز از این تیم و دیگر رشته‌های زیرمجموعه هیات جانبازان و معلولان حمایت مالی نمایند.

غلامی اضافه کرد: هم اکنون گنبدکاووس در رشته‌های والیبال نشسته آقایان و بانوان، بستکبال با ویلچر مردان، دو و میدانی و تنیس روی میز، بازیکنان ملی پوش و مربی دارد که همه آنان در مسابقات آسیایی، جهانی و پارالمپیک برای کشور و استان گلستان و این شهرستان افتخار کسب کرده‌اند.

وی تصریح کرد: با وجود این افتخارات، توجه و حمایت چندانی از ورزشکاران این رشته‌ها نمی شود و مسوولان استان و شهرستان فقط شعار حمایت از ورزش را می‌دهند اما به وعده‌های خود عمل نمی کنند.

رییس هیات ورزش های جانبازان و معلولان گنبدکاووس ادامه داد: رشته والیبال نشسته آقایان این شهرستان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ با بازیکنان بومی موفق به کسب رتبه سوم لیگ برتر شد و با وجود قول مساعد کمک سه میلیارد ریالی فرماندار ویژه و نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی و استاندار سابق گلستان درسال گذشته، این وعده هنوز محقق نشده است.

غلامی بابیان اینکه کسب مدال توسط ورزشکاران سالم در مسابقات آسیایی، جهانی و پارالمپیک سخت و این امر برای ورزشکاران معلول به مراتب سخت‌تر است، اضافه کرد: با این حال حداقل توقع ورزشکاران معلول، حمایت برابر از ورزشکاران اعم از ورزشکاران سالم و معلول است.

وی خاطرنشان کرد: درصورت عدم حمایت از ورزشکاران جانباز و معلول، بدون تردید این ورزشکاران از ادامه مسیر دلسرد می‌شوند و باید به فکر گذران زندگی خود از طریق دیگر باشند.

غلامی با قدردانی از حمایت‌های مدیرکل سابق ورزش و جوانان گلستان در واگذاری سالن محله چای بویین گنبدکاووس برای رشته های ورزش جانبازان و معلولان، گفت: متاسفانه در دوره جدید و از امسال قرار است این سالن از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شود که جفا در حق ورزشکاران معلول و جانباز این شهرستان بالاخص ملی‌پوشان است.

به گزارش ایرنا، مربی تیم والیبال نشسته روانکارهای گلستان (گنبدکاووس) نیز در این نشست خبری با ابراز گله‌مندی از آنچه که آن را بدعهدی مسوولان این شهرستان و استان گلستان اعلام کرد، گفت: با وجود کسب رتبه سوم مسابقات لیگ برتر در دو سال ۹۶ و ۹۷ و قول مساعد سال گذشته مبنی بر کمک سه میلیارد ریالی به این تیم، هنوز این امر محقق نشده است.

فرشید عاشوری افزود: مسوولان گنبدکاووس باید پیگیر این کمک باشند چرا که تیم روانکارهای گلستان با مشکلات مالی فراوانی مواجه است و این کمک می تواند بخش قابل توجهی از مشکلات آن را رفع نماید.

وی با اشاره به گفت و گوها و نشست‌های خود با اعضای شورای اسلامی شهر گنبدکاووس و شهردار این شهر، اضافه کرد: همانگونه که شهرداری حمایت مالی چند میلیارد تومانی از تیم والیبال این شهرستان را انجام می دهد، حداقل سالانه سه میلیارد ریال هم که فقط پول یک بازیکن تیم والیبال شهرداری است را به تیم والیبال نشسته کمک نماید.

عاشوری که چهار مدال پاراآسیایی در کارنامه ورزشی خود دارد و سه سال هم مربی تیم ملی والیبال نشسته کشور بوده است، ادامه داد: توجه به ورزش جانبازان و معلولان می تواند در ایجاد نشاط و تندرستی برای اقشار معلول و جانباز مفید و آنان را خانه نشینی خارج و به کسب موفقیت‌های وروزشی امیدوار کند.

به گزارش ایرنا، جلیل ایمری بازیکن - مربی تیم ملی والیبال نشسته جمهوری اسلامی و روانکارهای گلستان (گنبدکاووس) نیز در این نشست خواستار توجه جدی به ورزش جانبازان و معلولان گنبدکاووس ازسوی مسوولان این شهرستان شد و گفت: بازیکنان تیم روانکارهای گلستان در زمان حضور در لیگ برتر و رفتن به شهرهای دیگر مجبور بودند بیشتر ساندویچ برای ناهار و شام بخورند و در خوابگاه های درجه سه و چهار اقامت کنند.

وی که با ۲۰ سال عضویت در تیم ملی والیبال نشسته جمهوری اسلامی و کسب پنج مدال از مسابقات پاراالمپیک از نامداران این رشته است، افزود: کمک سالانه سه تا پنج میلیارد ریالی به یک تیم ورزشی که موفق به کسب عناوین برتر درمسابقات لیگ برتر کشور می‌شود، خواسته زیادی نیست.

ایمری اضافه کرد: مسوولان گنبدکاووس و استان گلستان اگر به فکر توسعه ورزش بالاخص در بین قشر جانباز و معلول هستند، در عمل باید وارد میدان شوند و از سخن گفتن، وعده دادن و عمل نکردن به وعده‌ها پرهیز نمایند.

به گزارش ایرنا، در این نشست زهرا دانایی توس بازیکن ملی پوش والیبال نشسته بانوان جمهوری اسلامی و محمد نعمتی بازیکن جوان تیم ملی والیبال نشسته آقایان کشور نیز حضور داشتند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و ورزشکاران زیادی در سطح ملی دارد.

/۳۰۳۹/۱۸۶۰

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.