اخبار مرتبط

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: خرید تضمینی گندم در استان گلستان از مرز 270 هزار تن گذشت.

 محمد حمیدی در جلسه کارگروه تضمینی محصولات کشاورزی استان گلستان اظهار کرد: گلستان با میانگین تولید یک میلیون تن تا یک میلیون و 200 هزار تن گندم رتبه دوم کشور را در تولید این محصول استراتژیک در اختیار دارد.

 وی تصریح کرد: از مجموع گندم خریدار شده توسط مراکز خرید 222 هزار تن در سامانه غله و 166 هزار تن در سامانه بانک‎ها به ثبت رسیده است.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: تاکنون مبلغ 72 میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان گلستان (در حدود 2.5 درصد ثبت شده در بانک‎ها) پرداخت شده است.

 حمیدی خاطرنشان کرد: دفتر اقتصادی استانداری، سازمان جهادکشاورزی و شرکت غله و خدمات بازرگانی باید پیگیری مستمر در سطح ملی برای پرداخت گندمکاران به صورت جدی داشته باشند تا درصد بهره‎مندی کشاورزان از این مطالبات افزایش یابد.

وی در این جلسه بر تشکیل کمیته‎ ویژه برای نظارت و کنترل قیمت کرایه حمل گندم از مزارع به مراکز خرید از سوی دفتر اقتصادی استانداری و با حضور اداره کل راهداری و حمل و نقل استان، اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، شرکت غله و صنف حمل و نقل استان و خانه کشاورز تاکید کرد.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: پیگیری‎ها لازم برای تصویب پرداخت کرایه حمل به مراکز خرید بخش خصوصی که نیاز به تصویب در سطح ملی می‎باشد، صورت گیرد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.