سرهنگ ایرج بختیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر در محور شیراز به یاسوج ، رسیدگی به موضوع بصورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ضمن هماهنگی با مرجع قضایی و با همکاری مأموران پاسگاه انتظامی تنگ سرخ، حین انجام ایست و بازرسی در جاده ارتباطی شیراز به یاسوج خودروی پژو پارس حامل مواد مخدر دستور توقف دادند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: : راننده این خودرو با بی توجهی به دستور مأموران پلیس به مسیر خود ادامه داد اما پس از طی مسافتی و در نهایت با شلیک چند تیرهوایی، سپس به سمت لاستیک خودرو متوقف شد.

سرهنگ بختیاری افزود: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد و خودرو مذکور نیز به پارکینگ انتقال یافت.

سال ۹۸ حدود ۶ تن انواع مواد مخدر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

افزون بر ۱۲ هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده اند و آمار ها نشان می دهند که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک است.

۷۹ مرکز اعتیاد درمانی در استان وجود دارد که اغلب روش‌های درمانی معتادان در این مراکز انجام می‌شود.

در سال ۱۳۹۶ چهار تن و ۶۹۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شد.

چهار هزار و ۷۱ کیلو گرم این مواد مخدر از نوع تریاک و مابقی حشیش، ماری جوانا، هروئین و دیگر انواع مواد مخدر بوده و در این راستا یکهزار و ۸۴۶ نفر دستگیر، ۳۳۷ دستگاه خودرو توقیف و ۶۸ باند منهدم شدند.

سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شده است.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.