هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد شهدای معلم و دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس به ترتیب ۱۰۲ و ۴۴۶ نفر است.

وی افزود: اسناد، مدارک و مستندات مورد نیاز برای چاپ کتاب نقش معلمان و دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس در حال جمع آوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این اسناد، مدارک و مستندات شامل میزان حضور معلمان و دانش آموزان استان در جبهه، خاطرات آنها از دوران دفاع مقدس، کمک های آنان به جبهه ها و شور و نوای دفاع مقدس در مدارس استان در طول سال های جنگ تحمیلی است.

زارع پور عنوان کرد: اقدام های انجام شده برای جمع آوری این اسناد، مدارک و مستندات شامل تحقیق میدانی، مصاحبه حضوری با رزمندگان معلم و دانش آموز استان و تدوین شناسنامه دقیق آماری از میزان حضور معلمان و دانش آموزان استان در دوران دفاع مقدس است.

وی ابراز داشت: دانشنامه دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد از سوی کنگره سرداران و شهدای این استان در حال تهیه و تدوین است.

زارع پور گفت: اسناد، مدارک و مستندات جمع آوری شده برای چاپ کتاب نقش معلمان و دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در دوران دفاع مقدس برای استفاده در این دانشنامه در اختیار مسؤولان کنگره سرداران و شهدای استان قرار می گیرد.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.  

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.