مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد مجموع اعتبار هزینه شده برای اجرای این ۲طرح ورزشی را افزون بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

علی علوی تصریح کرد: زیربنای  این دو سالن ورزشی بیش از سه هزار و ۴۰۰ متر مربع است.

وی تصریح کرد: هم اینک حدود ۷۰ پروژه ورزشی از جمله سالن های چندمنظوره، استخر، زمین های چمن مصنوعی و خانه جوان در سطح شهرستان های این استان در حال اجرا است.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ها را بین ۳۰ تا ۹۰ درصد ذکر کرد.

۱۴۰ میلیارد ریال طرح ورزشی در بویراحمد و دنا اجرایی می شود

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: هم اینک و برای سال جاری مجوز اجرای بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال طرح ورزشی از محل اعتبارات وزارت نفت اخذ شده و اعتبار جذب شده نیز در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار گرفته است.

غلام محمد زارعی با اشاره به اهتمام و نگاه دولت تدبیرو امید به روستاها و مناطق محروم در زمینه ورزش ، تصریح کرد: ظرف ۶ سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال طرح های مختلف ورزشی از جمله سالن های چند منظوره و زمین های چمن مصنوعی در سطح روستاهای شهرستان های بویراحمد و دنا به بهره برداری رسیده است.

وی یادآور شد: این میزان اعتبار هزینه شده در قالب بیش از ۳۵ طرح ورزشی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا بوده که هم اینک نیز حدود ۳۰ طرح دیگر نیز در دست اجراست.
زارعی افزود: بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل اعتبارات وزارت نفت برای اجرای طرح‌های ورزشی در سطح روستاهای بویراحمد و دنا بوده است.
شهرستان بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج افزون بر ۲۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.
شهرستان دنا به مرکزیت شهر سی سخت نیز با ۲ بخش مرکزی و پاتاوه دارای جمعیتی افزون بر ۴۶ هزار نفر است.
حدود ۷۰ درصد جمعیت شهرستان دنا روستایی است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستای دارای سکنه است که حدود یک هزار مورد آن کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
پراکندگی، دوردست بودن و سخت گذر بودن هزینه‌های خدمات‌رسانی در روستاهای این استان را نسبت به سایر مناطق کشور بالا برده است.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیت حدود ۷۱۳ هزار نفری افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته‌های مختلف دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.