استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۵ میلیارد ریال برای اجرایی کردن ۹ طرح پیشنهادی به وزیر راه و با هدف توسعه استان هزینه می شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " عبدالهاشم حسن نیا " معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با " حسین کلانتری" استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد.

معاون وزیر راه در این دیدار گفت: ظرف دو هفته آینده اعتبار و تمهیدات لازم برای اجرایی‌شدن ۹ درخواست استاندار در استان آغاز می شود.

" عبدالهاشم حسن‌نیا " افزود: تمامی درخواست‌ها و موارد مطرح شده از سوی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌های گوناگون از جمله راهداری و ایمنی جاده ها عملیاتی می‌شود. 

 وی تاکیدکرد: موارد مربوط به حوزه راهداری از جمله تامین اعتبار لازم برای ناوگان راهداری این استان و همچنین، رفع مشکلات و عدم تهویه مناسب در تونل های جاده یاسوج- بابامیدان و نیز تامین اعتبار لازم برای پل ها، ابنیه ها و خسارات ناشی از سیل از هفته آینده وارد فاز عملیاتی و اجرایی خواهند شد.

55555

"حسین کلانتری" نیز در این دیدار با اشاره به اینکه ۷۵ میلیارد ریال برآورد ریالی ۹ طرح پیشنهادی به  وزیر راه و شهرسازی بود، اظهارداشت: این مطالبات در حوزه حمل و نقل و ساماندهی وضعیت راه های استان ارائه شد و با پاسخ مثبت دولت و این وزارتخانه با این پیشنهادات همراه شدیم. 

استاندار برخی از این درخواست ها را شامل بهبود وضعیت ایمنی در راه های برون شهری با نصب علائم و تجهیزات راهداری، ساماندهی و نوسازی ناوگان راهداری با عمر بالای ۳۰ سال ، تامین قیر مورد نیاز برای بهسازی و روکش آسفالت بویژه در راه های فرعی و روستایی، تهویه تونل های مسیر جاده یاسوج – بابامیدان و تخصیص اعتبار مورد نیاز برای راه ها، ابنیه ها و پل های تخریب شده در سیل امسال عنوان کرد.  

 وی گفت: ظرف سه ماه گذشته و با بروز تصادفات مرگبار در جاده های برون شهری این استان وضعیت خاصی را بر استان به لحاظ روانی ایجاد کرده بود که بازتابهای منفی و گسترده ای نیز در رسانه ها به دنبال داشت.  

 کلانتری با اشاره به برخی مطالبات و نیازهای ضروری استان در زمینه ساماندهی و بهبود وضعیت حمل و نقل جاده ای و همچنین هوایی در استان تاکید و خواستار توجه ویژه و تسریع در عملیاتی کردن این نیازهای ضروری از سوی این وزارتخانه شد.  

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری نیز با اشراف و اطلاعات کامل به وضعیت خاص استان خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی برای رسیدگی و پیگیری سریع به وضعیت ایمنی راه های این استان شده بود و البته وزیر راه نیز پاسخ مثبت اصرار و تاکید معاون اول رئیس جمهوری را داد که از هفته‌های آینده نیز شاهد تغییرات ملموس اقدامات انجام شده خواهیم بود.   

کلانتری افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به شرایط خاص توپوگرافی، کوهستانی بودن و همچنین پراکنش و پراکندگی گسترده مناطق، وضعیتی منحصر در حوزه حمل و نقل و ساخت طرح های راهسازی و راهداری دارد. 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بیش از ۷۵ درصد از حدود شش هزار کیلومتر طول راه های این استان اعم از اصلی، فرعی و روستایی در زمستانهای سخت برفگیر کوهستانی و نیازمند حضور عوامل و تجهیزات راهداری است.  

وی وضعیت ناوگان راهداری در استان را تاسف بار توصیف و یادآورشد: اداره کل راه و شهرسازی و راهداری این استان با وجود همه این مشکلات و تنگناها و وضعیت خاص حاکم در حوزه راه‌ها فاقد حتی یک دستگاه لودر با کیفیت راهداری است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.