علی اسدی روز جمعه در حاشیه نشست با مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار واحد مسکونی در شهربابک برای فرهنگیان و افرادی که متقاضی دریافت مسکن هستند ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه 330 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن به افراد متقاضی اختصاص داده خواهد شد، بیان کرد: ساخت 330 واحد مسکونی دیگر نیز توسط شرکت تعاونی فرهنگیان در دستور کار قرار دارد و 330 واحد مسکونی نیز به صورت مشارکتی ساخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست این طرح، ساخت 330 واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در دست اقدام است، اظهار داشت: بعد از قراردادهایی که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با شهرداری شهربابک منعقد می شود، پروانه های این طرح صادر خواهد شد و پیمانکاران مربوطه ظرف هفته های آینده برای ساخت و ساز آن آغاز به کار می کنند.

اسدی به گرانی وضعیت زمین و گلایه شهروندان از قیمت تمام شده واحد مسکونی در شهربابک اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح، پیگیری های زیادی انجام شده و به طور قطع، ساخت این واحدها در کاهش قیمت زمین تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه طبق قانون سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهایی که جمعیتی بیش از 25 هزار نفر دارند نمی توان واحد ویلایی ساخت، تصریح کرد: جمعیت مرکز شهرستان شهربابک نیز بالای 25 هزار نفر است و شامل این قانون است و باید واحد آپارتمانی احداث کرد، اما در شهر خورسند به دلیل وجود جمعیت زیر 25 هزار نفر می توان واحدهای نیمه ویلایی ساخت.

شهربابک در 240 کیلومتری کرمان واقع شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.