به گزارش ایرنا، مرحله کشوری بیست و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه‌ پیام‌نور از ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه جاری به میزبانی دانشگاه پیام‌نور استان کرمان برگزار شد.

در مرحله نهایی این جشنواره ۲۱۲ دانشجو از سراسر کشور در ۶ بخش آوایی، معارفی، پژوهشی، ادبی، فناوری و هنری با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت ۸۰ برگزیده در ۳۳ رشته مختلف قرآن و عترت به عنوان برگزیده معرفی شدند.

این رویداد فرهنگی با حضور ۲۰ داور ملی و بین المللی و برای نخستین بار در دانشگاه پیام نور استان کرمان برگزار شد.

برپایی بیش از ۱۰ محفل انس با قرآن در سطح شهر کرمان با حضور قاریان برتر این جشنواره و برگزاری کارگاه‌های تخصصی و پژوهشی از جمله برنامه‌های جانبی مرحله کشوری بیست و سومین جشنواره سراسری قرآن عترت دانشگاه‌ پیام‌نور بود.

رقابت بیش از ۱۳ هزار دانشجوی پیام‌نور در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت

دبیر اجرایی مرحله کشوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور روز سه شنبه در آیین اختتامیه مرحله کشوری بیست و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور به میزبانی کرمان از شرکت ۱۳ هزار و ۳۱۳ نفر دانشجو دانشگاه های پیام نور سراسر کشور در این جشنواره افزود: از این تعداد ۲هزار و ۵۰۰ نفر در بخش آوایی، ۹ هزار نفر در بخش معارفی و مابقی در سایر بخش‌ها شرکت کردند.  

امین رستمی با قدردانی از همه دست اندرکاران و کمیته‌های برگزاری این جشنواره افزود: علاوه بر اصل جشنواره برنامه‌های فرهنگی و فوق برنامه، کارگاه‌های آموزشی و محافل انس با قرآن کریم برگزار شد.

بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور به میزبانی استان یزد

معاون فرهنگی، دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه قرآن عرصه عظیم ارتباطی با انسان است افزود: آسیب شناسی بیست و سه رخداد این جشنواره‌ها در مرکز پیام نور انجام می شود.

محمدامین ناجی با قدردانی از دانشگاه پیام نور استان کرمان برای برگزاری مرحله کشوری این جشنواره گفت: افزایش ۲ برابری شرکت کنندگان  در این جشنواره را شاهد بودیم.

وی  از برگزاری مرحله کشوری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه پیام نور به میزبانی استان یزد خبرداد و تصریح کرد: ایجاد تمدن نوین اسلامی در پرتوی قرآن کریم که در گام دوم انقلاب اسلامی آمده آرزویی در دسترس است.

معاون فرهنگی، دانشجویی و اجتماعی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: امیدواریم کانون های قرآن و عترت بیش از پیش در دانشگاه‌ها فعال باشند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.