اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،  امیر سرتیپ علی جهانشاهی روز پنجشنبه در آئین افتتاح واحد پشتیبانی منطقه هفت نیروی زمینی ارتش در کرمان با اشاره به موقعیت ژئوپلتیکی ایران در نزدیکی ۶ حوزه ژئوپلتیکی افزود: منطقه جنوب شرق کشور در نزدیکی سه حوزه ژئوپلتیکی فلات ایران، عمان و اقیانوس هند و حوزه خلیج فارس واقع شده  و افتتاح فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه جنوب شرق در این استان، نشان از حساسیت امر و توجه ویژه ای است که مجموعه ارتش به قرارگاه استان کرمان دارد.

وی با اشاره به وجود ۶ مرکز فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی محوری نزاجا در کشور تصریح کرد: ایجاد هفتمین مرکز فرماندهی پشتیبانی جنوب شرق کشور در استان کرمان با انواع گردان های سنگین، فوق سنگین، پشتیبانی و آماد، پاسدار، مهماتی که تحت سازمان این پشتیبانی است باعث پر شدن خلاءهای بسیاری خواهد شد و امیدواریم علاوه بر ایجاد امنیت بیشتر باعث رونق اقتصادی و اجتماعی در منطقه نیز بشود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش بیان کرد:  آمریکا زمانی که در این عرصه از ایران شکست خورد، ناامید نشده تلاش کرد تا در حوزه‌های دیگر ایران را تضعیف کند و تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، ناامن کردن منطقه توسط رژیم اشغالگر اسرائیل و ایجاد و تجهیز گروه تروریستی داعش از جمله این اقدامات است.

وی با اشاره به برنامه های رفاهی نیروی زمینی ارتش برای حمایت از نیروهای این نهاد فعال در استان کرمان اظهار داشت: هم اکنون ۴۰۰ خانه سازمانی برای یگان های کرمان در حال ساخت است و باتوجه به جانمایی های صورت گرفته، برنامه ریزی لازم برای ساخت هزار واحد سازمانی دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار کرمان در این مراسم گفت: ارتش به اصول بنیادین خود به عنوان عامل توسعه این نهاد وفادار است و استفاده از این اصول ارتش می تواند سرلوحه فعالیت دستگاه های اجرایی در استان کرمان قرار گیرد.
محمد جواد فدایی افزود: توجه به اصل وحدت در ارتش باعث تلاش مشترک، همکاری و کار گروهی در بین نیروهای ارتش شده است و در تاریخ کشور هر کجا ما موفق بودیم بدلیل وحدت و همکاری بوده است.

محمد جواد فدائی تصریح کرد: ایجاد فرماندهی آماد و پشتیبانی منطقه جنوب شرق نزاجا در استان کرمان، علاوه بر اثرات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی، اثرات ملی، منطقه ای و استانی دارد.

استاندار کرمان بیان کرد: حضور این مرکز فرماندهی در استان کرمان به عنوان پیشانی و محور تأمین امنیت جنوب شرق کشور باعث ایجاد اثرات ملی، منطقه ای و استانی و همچنین اثرات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی در منطقه خواهد شد که از همه بانیان این امر تشکر می کنم.

وی تاکید کرد: امیدواریم ایجاد این فرماندهی آماد و پشتیبانی محوری نیروی زمینی نزاجا در استان کرمان زمینه حضور و کمک این نیروها برای کاهش اثرات حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیل و آتش سوزی مراتع و غیره را فراهم کند.

این آیین با حضور فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب شرق کشور و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی در محل آمادگاه لجسنیکی ۵۷۷ قدیم برگزار شد.

۷۴۳۷ / ۵۰۵۴

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.