با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه قدمت بیمارستان شهید باهنر به 70 سال قبل بازمی‌گردد، گفت: فرسودگی و پراکندگی ساختمان‌های قبلی بیمارستان، باعث شد تا طرح احداث ساختمان جدید و پیشرفته برای این بیمارستان در سال 1387 آغاز شود.

وی افزود: ساختمان جدید با 30 هزار مترمربع در 7 طبقه ساخته شده و ظرفیت پذیرش 350 تخت بیمارستانی را دارد. برای احداث وتجهیز این ساختمان ، 400 میلیارد تومان هزینه شده است.
 
در مراسم افتتاح ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی حضور افتتاح ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان با حضور وزیر بهداشت داشتند.

بیمارستان باهنر بزرگترین مرکز درمانی بیماران تروما یا ضربه دیده در جنوب شرق کشور است و روزانه بیش از 500 نفر به این مرکز درمانی مراجعه می‌کنند که نیمی از آنها بیماران ضربه دیده در حوادث هستند که در بخش اورژانس این بیمارستان پذیرش می‌شوند . بزرگترین مرکز جراحی اعصاب در جنوب شرق کشور با 48 تخت بستری، چهار بخش آی‌سی‌یو با 56 تخت بستری، 13 اتاق عمل، بخش غربالگری سرطان، طب تسکینی و درمانگاه آنکولوژی ، از جمله بخش‌های ویژه وخاص در ساختمان جدید بیمارستان شهید باهنر کرمان هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.