اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز چهارشنبه در آئین ویژه افتتاح ساختمان مجتمع قضایی شهید باهنر و ساختمان جدید پزشکی قانونی با حضور دادستان کل کشور و رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: مساحت کل شوراها از 12 هزار و 70 مترمربع در سال 93 به 16 هزار مترمربع در سال 97 رسیده است که 33 درصد رشد داشته است.
وی به پروژه‌های تکمیل شده در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: دادسرای عمومی و انقلاب سیرجان، دادگستری انار، نمازخانه دادگستری کل، دادگاه عمومی بخش ساردوئیه، دادگستری نرماشیر، دادگستری ریگان، دادگستری فهرج، شورای حل اختلاف شهید فولادی، دادگستری رودبار جنوب، کلینیک دندانپزشکی، دادگستری قلعه‌گنج، منازل ساختمانی دادگستری جیرفت و مجتمع قضایی شهید باهنر از پروژه های تکمیلی در سال جاری بوده است.
وی به پروژه های در حال ساخت دادگستری استان کرمان اشاره کرد و گفت:ساختمان فرهنگی آموزشی دادگستری بافت، دادسرای عمومی و انقلاب زرند، دادسرای عمومی و انقلاب بافت ،دادسرای عمومی و انقلاب شهربابک، دادگستری راور، شورای حل اختلاف شهید توکلی زاده کرمان، دادگاه عمومی بخش زهکلوت، استخر مجموعه ورزشی عدالت، منازل ساختمانی دادگستری کرمان، آسایشگاه سربازان دادگستری کل ،مجتمع تفریحی رفاهی هفت باغ از پروژه های در حال ساخت دادگستری استان است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان به دیگر پروژه های در حال ساخت اشاره کرد و گفت: شورای حل اختلاف یزدانشهر زرند، شورای حل اختلاف تکاب شهداد، شورای حل اختلاف اختیارآباد، شورای حل اختلاف چترود، شورای حل اختلاف سیرجان، مجتمع آموزشی فرهنگی دلفارد جیرفت و مجتمع فرهنگی رفاهی شهدای مدافع حرم از دیگر پروژه های در حال ساخت این استان می باشد.
موحد اظهار داشت : مساحت کل ساختمان های در حال ساخت دادگستری استان 19 هزار و 40 متر مربع می باشد.
این مقام ارشد قضایی با اشاره به اینکه استان کرمان در حوزه فناوری و اطلاعات دادگستری جزو استان‌های پیشرو است بیان داشت : 80 درصد ابلاغ ها در دادگستری استان به صورت الکترونیکی است که بالغ بر 10 میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است.
موحد افزود : تعداد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در حال فعالیت در استان کرمان، 15دفتر و تعداد دفاتر در حال راه‌اندازی 34 دفتر در کل استان است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون 310 جلسه ویدیو کنفرانس در دادگستری استان کرمان برگزار شده است،گفت: برآورد صرفه‌جویی مجموعه جلسات ویدیو کنفرانس بالغ بر 2 میلیارد تومان بوده است.
وی عنوان کرد: استان کرمان در بحث پابند الکترونیک جز 5 استان اول طرح مراقبت الکترونیکی در کشور است.
موحد با اشاره به اینکه تعداد پست های مصوب دستگاه قضایی استان 688 و تعداد پست های فعال 338 می باشد گفت بیش از 51 درصد از پست های مصوبه قضایی دادگستری استان کرمان بلاتصدی میباشد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: این استان از استان‌های مهم و تاریخی کشور به شمار می‌آید و به نوعی در بخش های صنعتی ،فرهنگی ،سیاسی، کشاورزی، دانشگاهی _علمی، مذهبی و سایر شاخص ها در میان استان های منطقه جنوب شرق کشور مرجع است.
وی افزود: این استان با بیش از 660 اثرملی ثبت شده از استان های تاریخی ایران است که هفت اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد و رتبه نخست ایران را از این حیث دارد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان به تعداد قضات اشاره کرد و گفت: در سال 93 تعداد 264 قاضی در استان فعالیت می‌کردند که این آمار در سال 97 به 338 قاضی رسیده است که 28 درصد رشد داشته است.
موحد با اشاره به اینکه در استان کرمان با کمبود قاضی مواجه هستیم، بیان کرد: کرمان قطب کارآموزی قضایی در جنوب شرقی کشور است و خوشبختانه با برگزاری این دوره ها در دوره اول تعداد 31 قاضی و در دوره دوم 22قاضی جذب شده اند و در دوره سوم که در حال برگزاریست 23 قاضی دیگر جذب خواهند شد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان کرمان 32 حوزه قضایی در حال فعالیت هستند، گفت: در سال 93 تعداد 25 حوزه قضایی در استان داشته‌ایم که این آمار در سال 97 به 32 حوزه قضایی رسیده است که 28 درصد رشد داشته است.
وی به موجودی پرونده ها اشاره کرد و گفت: موجودی پرونده ها تا پایان بهمن 97 نسبت به شهریور 93 میزان 31 درصد کاهش داشته است.
رئیس کل دادگستری استان گفت: شوراهای حل اختلاف استان کرمان از نظر نسبت پرونده های صلح و سازش به پرونده های قابل مصالحه شورای حل اختلاف استان کرمان در سال 96 با 42 درصد رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.
7440/ 5054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.