فرماندار قصرشیرین با اعلام اینکه مرزهای خسروی و پرویزخان در این شهرستان برای تردد مسافر و زائر بسته است.

فرماندار قصرشیرین با اعلام اینکه مرزهای خسروی و پرویزخان در این شهرستان برای تردد مسافر و زائر بسته است، گفت: هیچ گونه ترددی در این مرزها انجام نمی‌شود.

به گزارش جماران، مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مردم تقاضا داریم به هیچ عنوان به این مرزها مراجعه نکنند زیرا در شرایط کنونی امکان حضور زائران از طریق زمینی در این مرز در عراق مهیا نیست و امکان تردد به شهرهای مذهبی عراق در آستانه اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: امسال هم با توجه به شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد مرکزی اربعین تردد به صورت زمینی از مرز خسروی انجام می شود از این رو هیچ مجوزی برای خروج افراد از این مرز به سمت عراق صادر نمی شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با توجه به بسته بودن مرز خسروی هیچ گونه خدماتی نداریم و ۲ سمت مرز در داخل کشور و همچنین عراق برای تردد زائران بسته و مسدود است.

تاتار اضافه کرد: همچنین تردد مسافر نیز از مرز پرویزخان به اقلیم کردستان عراق ممنوع است و هیچ گونه ترددی نیز از این مرز صورت نمی گیرد.

او با اعلام اینکه مبادلات تجاری از مرزهای خسروی و پرویزخان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طبق روال گذشته ادامه دارد، گفت: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.