محمدابراهیم الهی تبار جمعه شب در ستاد انتخابات کرمانشاه که در استانداری دایر است، در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس آماری که تاکنون در سامانه جامع انتخابات به ثبت رسیده است این شهرستان ها بیشترین میزان مشارکت را داشتند و براساس تصمیم ستاد انتخابات کشور آمار میزان مشارکت توسط وزارت کشور اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۴۷ درصد رای دهندگان کرمانشاه تا این لحظه زنان و ۵۲ درصد مردان بودند عنوان کرد: گروه سنی ۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین مشارکت را در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه داشتند.
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در رابطه با تمدید زمان اخذ رای تا ساعت ۲۳ گفت: براساس تصمیم ستاد انتخابات کشور شعبی که مراجعه کننده نداشتند و ساعت ۲۲ کار اخذ رای را به پایان رساندند،شمارش آرا را شروع کردند.
الهی تبار عنوان کرد: دیگر شعب اخذ رای نیز از ساعت ۲۳ درهای خود را به روی مراجعه‌کنندگان می بندند و از افراد حاضر و شعب رای گیری می کند؛ در نهایت از ساعت ۲۴ سامانه جامع انتخابات برای ثبت رای غیرفعال خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس قانون پس از اتمام رای گیری شمارش آرا در شعب اخذ رای آغاز می‌شود و نتایج به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام خواهد شد که در نهایت فرمانداری ها نتایج را به فرمانداری های مرکز حوزه انتخابیه اعلام می‌کنند.
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: فرمانداری های حوزه مرکزی پس از تهیه صورتجلسه یک نسخه را به هیات نظارت کشور و یک نسخه به ستاد انتخابات ارسال می کند و نسخه دیگر را از طریق رسانه ها به اطلاع مردم می رسانند.
الهی تبار با بیان اینکه در این دوره از انتخابات چالشی در استان کرمانشاه نداشتیم، گفت: نامزدها در صورتی که شکایتی داشته باشند می‌توانند تا ۲ روز بعد از اعلام نتایج اعتراض خود را به هیات های اجرایی اعلام کنند و هیات‌های اجرایی نیز یک هفته برای رسیدگی به آن زمان دارد.
وی افزود: در صورتی که تخلف تاثیرگذاری در حوزه‌های انتخابی انجام شده باشد موصوع به اطلاع شورای نگهبان می رسد تا در خصوص آن تصمیم گیری کند.
رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه تمام مدارس شهرستان کرمانشاه روز شنبه تعطیل هستند، اظهارداشت: تعطیلی مدارس دیگر شهرستان‌های استان به فرمانداران و روسای ادارات آموزش و پرورش واگذار شده است.

کار رای گیری در ۶ حوزه انتخابیه استان کرمانشاه برای انتخاب هشت نماینده مجلس شورای اسلامی از بین ۱۳۴ نامزد باقی مانده از ساعت هشت صبح آغاز شد.

براساس اعلام ستاد انتخابات کرمانشاه یک هزار و ۵۸۵ صندوق اخذ رای امروز آرای مردم این استان را جمع آوری کردند که از این تعداد ۶۲۱ صندوق سیار و باقی ثابت هستند.

یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۴۱۳ نفر از مردم استان کرمانشاه در این دوره از انتخابات واجد شرایط رای دادن بودند که ۵۸ هزار و ۲۸۰ نفر از آنها را رای اولی ها تشکیل می دادند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.