هوشنگ بازوند عصر یکشنبه در دیدار با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که با حضور الهی تبار معاون سیاسی و امنیتی استاندار، مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سلیمانی مدیرکل سیاسی و انتخابات برگزار شد؛ اظهار داشت: پویایی، آرمانخواهی و شور جوانی از ویژگی های بارز دوران دانشجویی است‌.

این مقام ارشد استان خاطرنشان کرد: بی تردید آینده مدیریتی کشور در دستان نسل کنونی جوانان دانشگاهی خواهد بود و ما باید در مواجهه با نسل آینده، پاسخگوی عملکرد خویش باشیم.

وی با تاکید بر این نکته که نسل جوان باید تنگناهای اقتصادی کشور را نظر بگیرد؛ در ادامه اظهار داشت: برخی از موانعی که در مسیر پیشرفت کشور قرار گرفته اند؛ خارج از اختیار ماست. به عنوان نمونه آمریکا به هیچ عنوان خواهان پیشرفت یک ایران اسلامی و مستقل نیست و یا اینکه مایل نیست ایران تنها کشور با ثبات در این خاورمیانه پرآشوب باشد.

بازوند افزود: آمریکایی ها صادرات نفت کشور را محدود کرده اند و گلوگاه‌های اقتصادی و مالی را هم به شکل گسترده ای بسته اند تا منابع مالی ما را محدود کنند.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: واقعیت این است که آمریکایی این دشمنی را آغاز کرده اند و ما آغازکننده نبوده ایم.

وی عنوان کرد: در خلال همین اغتشاشات اخیر مقامات آمریکایی عنوان کردند که از یک سال و نیم پیش به افراد مزدور آموزش داده ایم و برای این آشوب ها برنامه ریزی کرده ایم. 

این مقام ارشد استان افزود: شبکه های معاند صحنه های اغتشاشات عراق را و لبنان را تحت عنوان ایران نمایش دادند و تصویری دروغ از این واقعه نشان دادند.

بازوند در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه فرصت بیان اعتراض به شکل قانونی در کشور فراهم است در ادامه عنوان کرد: در همین استان بارها به شکل های مختلف افراد در مورد عملکرد موسسات مالی و یا گلیم و گبه به شکل مسالمت آمیز تجمع کرده اند و اعتراضات خود را بیان کرده اند و مجموعه دستگاه های اجرایی استان نیز برای تحقق این این مطالبات تلاش کرده اند و در موضوع بسیار مهمی مانند مطالبات مردم از گلیم گبه، موفق هم بوده ایم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا خودرو آتش نشانی را به آتش نمی کشند زیرا آتش نشان ها هم مانند نیروهای هلال احمر و صلیب سرخ برای نجات انسان ها در صحنه حاضر می شوند. 

وی تاکید کرد: عده ای آشوبگر در این وقایع اخیر عامدانه یک دستگاه ماشین بسیار مدرن آتش نشانی را آتش زدند. ماشینی که توان خاموش کردن آتش در یک آپارتمان ۳۰ طبقه را داشت و تنها تعداد معدودی از آن ها در کشور وجود دارد.

این مقام ارشد ادامه داد: آتش زدن و تخریب اموال عمومی و اموال مردم و بستن راه ها، اغتشاش و آشوب است و در همه جای دنیا محکوم است.

 بازوند گفت: خوشبختانه نسل جوان ما در برهه های مختلف نشان داده از ابعاد مختلف این دشمنی ها کاملا آگاه است و عملکردی انقلابی  و هشیارانه داشته است.

وی تاکید کرد: مدیریت دانشگاه ها باید فضا و بستری را فراهم کنند تا دانشجویان بتوانند دیدگاه ها و نقدها و نظرهای خود را پیرامون مسائل مختلف بیان کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اقتصاد مقاومتی را یک نسخه کارآمد برای توسعه کشور دانست و گفت: کشوری مانند چین با اجرای گسترده برنامه های اقتصاد مقاومتی توانست به این جایگاه مهم در تجارت دنیا دست یابد. 

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: در کشور ما نیز اگر با جدیت این برنامه ها را دنبال شود، دستیابی به چنین جایگاهی دور از دسترس نیست.

وی افزود: مدیریت ارشد استان علاوه بر تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی استان، سند اشتغال و سند رونق تولید را نیز ذیل این برنامه تدوین کرده است.

وی نرخ بالای بیکاری را یک زلزله پنهان توصیف کرد و گفت: مدیریت ارشد استان موضوع اشتغال را بسیار جدی گرفته و طی ۶ ماه گذشته نیز بیکاری در استان یک روند کاهشی داشته است‌. 

بازوند اظهارداشت: تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا در نیمه دوم سال جاری نیز این روند بهبود شاخص ها همچنان تداوم داشته باشد و شاهد رونق بیشتر تولید و کاهش نرخ بیکاری در استان باشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.