اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن احمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای عشایر قصرشیرین در محل فرمانداری افزود: طی 2 سال گذشته 10 میلیارد تومان از محل تسهیلات زلزله به عشایر قصرشیرین و سرپل ذهاب پرداخت شده و 15 میلیارد تومان نیز تسهیلات ارزان قیمت 4، 6 و 10 درصدی بین عشایر استان کرمانشاه توزیع شده است.
وی اظهار کرد: همچنین از ابتدای سال گذشته تاکنون 22 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به عشایر متقاضی پرداخت شده و این سه برابر سهمیه اختصاص یافته به استان کرمانشاه است.
وی مجموع عشایر شهرستان قصرشیرین را یک هزار و 600 خانوار با جمعیت 10 هزار تن و از ایلات و طوایف کلهر، کرند، سنجابی و قلخانی و عشایر دیگر نقاط بیان کرد که قشلاق را در این منطقه می گذرانند.
مدیرکل امور عشایری استان کرمانشاه گفت: عشایر قصرشیرین در مجموع سالیانه یک هزار و 800 تن گوشت تولید می کنند و با توجه به بارندگی های بسیار خوب، سال آینده شاهد کاهش قیمت مواد پروتئینی خواهیم بود.
احمدی، خواستار تامین آب شرب مورد نیاز عشایر و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی، سامان دهی راه دسترسی به عشایر به عنوان یک قشر مولد، تداوم خدمات سوادآموزی، آموزش فنی و حرفه ای و مهارت آموزی، اموزش خطرات مین از سوی دستگاه های متولی به عشایر منطقه شد.
فرماندار قصرشیرین نیز در سخنانی از عشایر به عنوان یک قشر پویا نام برد که همواره در برهه های مختلف انقلاب اسلامی حضور و مشارکتی فعالانه در دفاع و پاسداری از ارزش های والای اسلامی داشته اند.
مرادعلی تاتار افزود: همه ما وظیفه داریم به جامعه عشایری که بیشترین خدمات را ارایه می کنند و در مقابل هیچ گونه ادعایی ندارند، خدمات مورد نیاز را داشته باشیم.
وی با بیان اینکه جامعه عشایر در اقتصاد، صنایع دستی، امنیت، فرهنگ و دیگر زمینه های نظام اجتماعی نقش مهمی دارند ،اظهار کرد: آمادگی داریم تا نیازمندی های عشایر را در بخش های مختلف تامین کنیم.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت دارد.
3012/8066
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.