آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی عصر چهارشنبه در نشت هم اندیشی مشارکت حداکثری در انتخابات اظهار داشت: انتخابات فرصتی است که یکپارچگی خود را دوباره به جامعه جهانی نشان دهیمچون نتیجه پیروز این حماسه ها ملت متحد و یکپارچه ایران با هر اعتقاد و باور هستند.
وی اضافه کرد: مشارکت در انتخابات جدای از هر حزب و گرایش سیاسی بوده و لازم است همه در کنار هم بمانند و دشمنان را در رسیدن به دسیسه‌هایشان ناکام بگذارند.
آیت الله شاهرودی یادآور شد: همه به گونه ای عمل کنیم که مجموعه ای سالم در بین مردم و استان‌های مختلف باشیم چرا که کردستان در تمام ادوار انتخابات گذشته افتخار این را دارد که میزان مشارکت مردمان آن بالاتر از میانگین کشور است.
وی تاکید کرد: برای تحقق مشارکت حداکثری همه باید به نوبه خود و در حد توان زمینه را برای حضور بیشتر مردم در انتخابات فراهم کنند تا افراد اصلح‌تری را به مجلس شورای اسلامی برسانیم.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه قدرت و اقتداری که در کشور وجود دارد در منطقه و جهان برتر است، افزود: داوطلبان نیز باید با تمام متانت و دوری از تفرقه افکنی مردم را برای حضور و انتخاب تشویق کنند تا مراحل طبق قانون برگزار شود.

جمهوری اسلامی ایران یکی از دموکراتیک‌ترین کشورهای دنیاست که تاکنون در آن ۱۲ دوره انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و پنج دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و علاوه بر آن، چندین انتخابات موردی برگزار شده که به طور حدودی، طی هر سال یک انتخابات به اجرا درآمده است.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲ اسفند ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

عوامل اجرایی ستاد انتخابات کردستان در حوزه‌های ۶ گانه از یکشنبه ۱۰ تا ۱۶ آذر هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر آماده ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات محلس شورای اسلامی هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.