شرمین شریفی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نصب تابلو و بنرهای غیرمجاز در معابر شهری باعث اغتشاش فضای بصری در شهر شده و علاوه بر آسیب به زیبایی سیما و منظر شهری در برخی مواقع با ایجاد عدم ایمنی برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان نیز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این تابلوها در مکان‌های غیرمجاز مثل پیاده‌روها، تیرهای چراغ برق، محوطه فضای سبز و روی اِلمان‌های شهری نباید نصب شود، افزود: در همین راستا طرح جمع آوری بنر و تابلوهای تبلیغاتی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اضافه کرد: پس از شناسایی و ثبت تابلوهای تبلیغاتی به مالکانی که بدون مجوز اقدام به نصب تابلو کرده‌اند اطلاع‌رسانی و اخطار کتبی مبنی بر کسب مجوز جهت نصب داده می‌شود.

وی یادآور شد: در صورتی که این افراد نسبت به کسب مجوز جهت نصب تابلو اقدام نکنند، تابلوهای تعبیه شده غیرمجاز بر اساس آیین‌نامه‌های قانونی توسط این سازمان از سطح شهر جمع‌آوری خواهد شد.  

شریفی گفت: بعد از ابلاغ اخطاریه به واحدهای صنفی مبنی بر جمع‌آوری تابلو و میله تابلوهای غیرمجاز نصب شده در معابر شهر و عدم توجه آنها به ابلاغیه و اخطاریه‌ها، اقدام به برش‌کاری و جمع‌آوری تابلو و میله تابلوهای غیرمجاز می‌شود.

وی با اشاره به جمع‌آوری ۴۰۰ بنر و ۳۰ تابلوی مکان نمای غیرمجاز از سطح شهر تاکید کرد: تابلوهای جمع‌آوری شده در انبار شهرداری نگهداری شده و مراجعان در صورت اخذ تعهد مبنی بر عدم نصب تابلو غیرمجاز می‌توانند آن را تحویل بگیرند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج یادآور شد: طرح جمع آوری تابلو و بنرهای غیرمجاز به منظور جلب رضایت شهروندان انجام شده و انتظار می رود شهروندان ضمن عدم نصب تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز در اجرای طرح همکاری لازم را با این سازمان داشته باشند.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.