سلیمان حیدری روز دوشنبه اظهار داشت: امسال تاکنون ۵۴ هزار هکتار از محصولات در بخش زراعت بیمه شده که در پایان آذر فرصت انجام این کار خاتمه می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته ۸۰ هزار هکتار از محصولات زراعی با ۷۳ میلیارد ریال بیمه شد، افزود: تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان استان پرداخت شده است.

حیدری اضافه کرد: ۶۰ میلیارد ریال از این مبلغ به گندم کاران دیواندره‌ای پرداخت شد و خسارت محصولات زراعی شهرستان بیجار، باغات دیواندره و سروآباد هم به زودی به کشاورزان و باغداران پرداخت می‌شود.

وی به برنامه ششم توسعه برای اجباری شدن بیمه دام‌ها نیز اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون ۳۷ هزار راس دام در استان بیمه شده است.

سطح زیر کشت محصولات زارعی استان ۵۵۰ هزار هکتار و سطح زیر کشت محصولات باغی نیز حود ۵۰ هزار  هکتار است.

سال زراعی گذشته تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد از محصولات کشاورزی استان بیمه شد که شامل حدود ۴۲ هزار هکتار از مزارع و باغات استان بود.

بانک کشاورزی استان با بکارگیری تعداد ۳۰۲ نفر از دانش آموخته رشته های کشاورزی بعنوان کارگزاران بیمه در بخش بیمه محصولات کشاورزی سهم بزرگی در ایجاد اشتغال برای این قشر است.

بانک کشاورزی کردستان دارای ۴۰ شعبه و سه باجه در سطح استان بوده که از این تعداد ۱۶ شعبه اصلی، ۱۲ شعبه شهری و ۱۲ شعبه روستایی است و در شهرستان ها و بخش های استان پراکنده شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.