جعفر شرف‌خانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه پرداخت ۵۰۱ میلیارد ریال اعتبار در این صندوق در قالب تسهیلات اشتغال مصوب شده است، اظهار داشت: در صورت پرداخت کل این تسهیلات، برای یک هزار و ۸۲۱ نفر شغل جدید ایجاد می‌شود.

وی در خصوص طرح های عقد قرارداد شده بین صندوق و متقاضیان یادآور شد: یک هزار و ۲۹۰ طرح منعقد شده که برای این میزان طرح، ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات تامین و منظور شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کردستان افزود: از سوی کارگروه اشتغال استان یک هزار و ۴۲۷ طرح با اشتغالزایی ۲ هزار و ۱۲۱ نفر به صندوق ارسال شده که برای این میزان طرح ۶۱۹ میلیارد ریال تسهیلات مورد نیاز است.

وی با بیان اینکه سهم این صندوق از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نسبت به اعتبار استان ۲۰ درصد است، اضافه کرد: این صندوق ۱۹ درصد تسهیلات از سهم کل استان را تاکنون به متقاضیان پرداخت کرده است.

شرف‌خانی گفت: با هدف اجرای طرح های توسعه اشتغال پایدار روستایی ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط در کردستان پرداخت شده که با آن زمینه اشتغالزایی تعدادی زیادی از افراد جویای کار فراهم شده است.

با هدف اجرای طرح های توسعه اشتغال پایدار روستایی ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از منابع اعتباری این صندوق به سه هزار و ۲۴۷ متقاضی واجد شرایط در استان کردستان پرداخت شده که با آن زمینه اشتغالزایی پنج هزار و ۹۲۹ نفر از افراد جویای کار فراهم شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.