اخبار مرتبط

بعد از محدودیت پنج ساله در ممنوعیت صدور پروانه شکار و واگذاری اختیار صدور پروانه شکار و صید به استان‌ها، سال گذشته در کردستان این ممنوعیت برداشته شد.

 این اقدام  به منظور سوق پیدا نکردن افراد به سمت شکار غیرمجاز و براساس بررسی‌های انجام شده در خصوص جمعیت و وضعیت گونه‌های مختلف پرندگان و ماهی‌ها اجرا شد.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدت اعتبار پروانه‌های صید وشکار سال گذشته تنها چهار ماه و هر فقره پروانه هم برای یک گونه مشخص صادر شده بود.

شهاب محمدی در ارتباط با اینکه در برخی از استان‌های کشور و حتی استان‌های همجوار کردستان از اوایل هفته جاری صدور پروانه برای متقاضیان پروانه شکار پرندگان خشک‌زی آغاز شده است، گفت: تا امروز براساس صورت جلسه کمیته فنی صدور پروانه صید و شکار امسال در کردستان ممنوع است.

وی یادآور شد: این ممنوعیت به دلیل مشکلاتی که سال گذشته پیش آمد و مخالفت‌هایی که با این اقدام شد، اعمال شده است.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع بوده که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.