حجت الاسلام محمد کاروند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع وقف‌های ثبت شده امسال ۱۹ مورد مربوط به واقفان خیراندیش بانه ای و مابقی مربوط به‌ واقفان سایر شهرها و روستاهای استان بوده است.

وی افزود: تا پایان سال گذشته تعداد موقوفات استان ۲ هزار و ۲۱۸ مورد بود که  در سال جاری تاکنون این تعداد به ۲ هزار و ۲۴۳ وقف افزایش پیدا کرده و بیشترین نیات واقفان نیز مسجد و خانه‌های عالم بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان به ثبت ۲ وقف جدید در شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: یک باب منزل مسکونی  به مساحت ۱۲۰ متر مربع و ارزش یک میلیارد ریال در بهارستان شهرستان سقز از جمله این وقف‌ها است که  از سوی واقف خیراندیش حسین ملاویسی با نیت هزینه‌های مسجد وقف شده است.

وی افزود: همچنین اهالی روستای هبکی از توابع شهرستان سقز نیز به صورت مشارکتی یک باب منزل مسکونی را با نیت خانه عالم وقف کردند که هر ۲ وقف در سازمان اوقاف به ثبت رسیده و به تعداد موقوفات استان اضافه شد.

حجت الاسلام کاروند از واقفان خیراندیش استان خواست، نیات خود را به سمت مسائل مورد نیاز روز جامعه از جمله کمک به هزینه تحصیل دانش آموزان بی بضاعت، بیماران خاص، ازدواج جوانان  و سایر مسائل فرهنگی و اجتماعی سوق دهند.

استان کردستان دارای ۲ هزار و ۲۴۳ موقوفه با  ۱۶ رقبه متصرفی، بیش از سه هزار رقبه غیرمتصرفی و ۱۱۵ رقبه اشتراک و تولیت است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.