دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هیات داوران بازبین سی امین جشنواره تئاتر استان متشکل از  صلاح محمدی، نعمت ایزدی و کورش احمدی است، اظهار داشت: پس از بازبینی زنده نمایش‌های متقاضی حضور در این دوره از جشنواره  هشت نمایش برای رقابت در مرحله نهایی جشنواره انتخاب و معرفی شدند.

شهرام میرزایی اضافه کرد: نمایش «ال کلاسیکو» نوشته احسان روحی به کارگردانی فریدون احمدی از سنندج، نمایش «بی حالی» نوشته و کارگردانی بنیامین احمدی از سنندج، نمایش «چند غروب مانده تا شب» نوشته حسن ترقی به کارگردانی فرشید کرمی از سنندج، نمایش «رخ در رخ» نوشته ناصر حسینی مهر به کارگردانی رزگار خاطری از سنندج از جمله نمایش‌هایی هستند که به مرحله پایانی سی‌امین جشنواره تئاتر استانی راه پیدا کردند.

وی افزود: دیگر نمایش‌های راه یافته به مرحله نهایی این دوره از جشنواره  شامل نمایش «رسن های گور» نوشته باقر سروش به کارگردانی کامران جباری از بیجار،  نمایش «قرار» نوشته و کارگردانی یونس صحرارو از قروه،  نمایش «کهنه زخم‌ها» نوشته و کارگردانی پریسا قلی پور از سنندج و نمایش «ماندن» نوشته مهدی میرباقری به کارگردانی علیرضا اسماعیلی از سقز است.

دبیر سی‌امین جشنواره تئاتر استانی کردستان یادآور شد: تمام نمایش‌هایی که از اول شهریور سال ۹۷ تا اول آبان سال جاری تولید و اجرای عمومی شده باشند، امکان شرکت و حضور در این دوره از جشنواره تئاتر استانی را داشتند.

میرزایی با اشاره به اینکه ۲۱ اثر نمایشی به دبیرخانه این دوره از جشنواره ارسال شد، گفت: سنندج با ۹ اثر بیشترین و شهرستان‌های بانه و مریوان هر کدام با یک اثر کمترین مشارکت را در این جشنواره داشتند.

سی امین جشنواره تئاتر استان کردستان از ۲۷ لغایت ۳۰ آبان سال جاری در سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.