مجری طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان سروآباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به نقش موثر مساجد در ایجاد مشارکت و اعتماد سازی در تصمیم گیری های فرهنگی وا جتماعی، تجهیز و تعمیر مساجد با نگاه ویژه ای در دستور کار بنیاد علوی قرار گرفت.

زانیار شیخه پور افزود: براساس پایش های انجام شده، عملیات بازسازی مساجد با اقداماتی نظیر رنگ آمیزی، ایزوگام، احداث سرویس های بهداشتی و کفپوش با فرش سجاده ای در سریعترین زمان ممکن در این مساجد انجام شد.

وی با بیان اینکه تاکنون کارهای مربوط به تعمیر ۵ مسجد انجام شده و تعمیر ۲ مسجد دیگر نیز در حال اجراست،  اضافه کرد: برای ۱۳ مسجد دیگر در نقاط مختلف شهرستان سروآباد ۲ هزار و ۳۶۳ متر مربع فرش سجاده ای به مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال تهیه و در مساجد نصب شدند.

شیخه پور از همکاری و تلاش های ارزنده دهیاران، امامان جمعه، ساکنان روستا و دست اندرکاران که در ارتقای عملکرد فعالیت‌های بنیاد علوی ایفای نقش نموده‌اند تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقدامات بنیاد علوی در راستای رفع محرومیت در شهرستان سروآباد همچنان ادامه دارد.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد علوی و بنیاد مسکن استان کردستان

مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان و بنیاد مستضعفان (بنیاد علوی) در این شهرستان نیز خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف ارائه خدمات در منطقه محروم و کمتر توسعه یافته شهرستان منعقد شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی و شهری سبب تحدید حدود، ایجاد ارزش افزوده املاک و کاهش نزاع های ملکی در شهرها و روستاها میشود و از طرفی نیز اسناد مالکیت به عنوان زیر ساخت و تضمینی جهت اخذ تسهیلات مسکن و اشتغالزایی مورد استفاده قرار می گیرند، این تفاهم نامه بین طرفین امضا شد.

مدیر ملی طرح بنیاد علوی در شهرستان سروآباد گفت: بر اساس مفاد این تفاهم نامه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جهت تملک اراضی ملی واقع در محدوده طرح های هادی روستایی و دارای مستحدثات پیگیری و اقدامات مورد نیاز را از طریق ارگان‌های متولی زمین به عمل می‌آورد.

وی یادآور شد: در صورت اخذ سند رسمی مالکیت، اقدامات لازم برای شناسای متقاضیان واجد شرایط جهت واگذاری اراضی خام یا انتقال مالکیت اراضی تصرفی انجام شده و اراضی ملی تملک شده مطابق قوانین مصوب و مقررات توسط بنیاد مسکن واگذار خواهد شد.

شیخه پور تاکید کرد: زمان اجرای این تفاهم نامه برای مدت یک سال است و ۵۰ درصد هزینه صدور اسناد توسط بنیاد علوی و ۵۰ درصد توسط مالکین به حساب اعلام شده از سوی بنیاد مسکن واریز خواهد شد.

پیرو تفاهم نامه استانداری کردستان با بنیاد مستضعفان در راستای رفع محرومیت و توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی مردم، مجریان طرح توان افزایی بنیاد علوی در سروآباد مستقر شده اند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان با ۵۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

۷۳۵۴/۹۱۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.