رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان گفت: 59 مراسم ویژه عرفه در مساجد، حسینیه و هیئات مذهبی کردستان برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، و به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی استان نورعلی خزاعی با بیان این خبر اظهار کرد: دعای پر فیض عرفه دعای منسوب به امام حسین(ع) است که در نهم ذی‌الحجه مسلمین و محبان حضرت در عرفه و صحرای عرفات و نیز در مساجد مناطق دیگر قرائت می‌کنند .

وی با بیان اینکه این دعا در بردارنده آموزه‌های عرفانی و عقیدتی بسیار است، افزود: دعای عرفه به دلیل محتوای غنی و عارفانه‌اش همواره مورد توجه هیئات مذهبی کشور قرارگرفته و در آستانه ورود به ماه محرم خود یک نوع آمادگی و تذهیب نفس برای اعضای هیئات مذهبی است .

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان عنوان کرد: اثرات دعای عرفه را می‌توان در خداشناسی، امام شناسی و ارادت بر رسول خدا(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تضرع به درگاه خداوند متعال و اقرار به گناهان و توبه و انابه و درخواست عفو و روی آوردن به صفات پسندیده و اعمال خیر دانست .

وی با بیان اینکه دعای عرفه فرصتی برای تمام کسانی است که در ممالک اسلامی دارای جایگاه و مقام و موقعیت و مسوولیتی هستند، یادآور شد: این دعا تجدید عهد و پیمانی است با پروردگار و شناخت و تحکیم ارتباط بیشتر با مردم و جامعه اسلامی و توجه به آخرت و اظهار عقیده قلبی که همواره مورد تاکید بزرگان دین اسلام بوده است .

خزاعی با اعلام آمادگی برای هرچه با شکوهتر برگزار کردن این مراسم معنوی و تقریبی، از عموم مردم ایران اسلامی به‌ویژه جوانان دعوت کرد ضمن اطلاع‌رسانی عمومی، در مراسم دعای عرفه حضور پرشور داشته باشند .

وی از اعلام آمادگی 75 هیئت مذهبی در استان خبر داد و گفت: این هیئات با همکاری هم 59 مراسم عرفه را در سطح شهرهای استان کردستان برگزار می‌کنند .

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان اضافه کرد: دو مراسم در سنندج، 25 مراسم در قروه، 25 مراسم در بیجار و در سایر شهرهای استان یک مراسم دعای عرفه در سطح مساجد، هیئات مذهبی و حسینیه‌ها برگزار خواهد شد .

گفتنی است، مراسم قرائت دعای عرفه عصر فردا 20 مرداد ماه جاری از ساعت 16 تا 18 عصر در صحن قدیم مسجد جامع سنندج برپا می‌شود .انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.