معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان، تاکید کرد کە از سرمایە گذاری‌های خارجی در استان بە صورت ویژە حمایت می‌کنیم.

بە گزارش ایسنا منطقه کردستان، حسین فیروزی در جلسه بررسی مشکلات طرح گردشگری آربابالند بانە، با بیان اینکە این طرح جزء پروژەهای مهم گردشگری شهر بانە با سرمایەگذاری خارجی است، اظهار کرد: سرمایه گذاری در پروژه آربابالند چند سال پیش با مشارکت سرمایه گذار عراقی و شهرداری بانه کلید خورده اما اجرای این پروژه و پیشبرد آن با موانعی دست به گریبان است.

وی به تلاش برای رفع موانع این سرمایه گذاری اشاره و تصریح کرد: کار در حوزه عمران شهری برای کردستان دارای اهمیت فراوان است و هم اکنون دستگاه‌های مرتبط با پروژه آربابالند باید با احساس مسئولیت وظایف خود را به شکل کامل انجام دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان، حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خارجی در استان را مورد توافق مدیران در همه سطوح عنوان کرد و افزود: شهر بانه از دیرباز شهری در بن بست به شمار می‌رفت که در چند سال گذشته با مشارکت مردم و خدمات دولت تبدیل به شهری شناخته شده در بخش گردشگری شده است.

فیروزی ادامه داد: اگر پروژه گردشگری آربابالند بانه با موفقیت به اتمام برسد بی شک در جذب گردشگر تاثیر گذار و در حوزه اقتصادی نیز برای مردم فایده خواهد داشت.

وی هدف از برگزاری جلسه برای بررسی مشکلات طرح گردشگری آربابالند را حل مشکلات پیشرو و حمایت از سرمایه گذار دانست و گفت: طی دیدارها و تماس های موجود سرمایه گذار کرد عراقی مایل است که این پروژه را به سرانجام برساند.

فیروزی ابراز امیدواری کرد: ظرف دو هفته آینده همه بررسی ها انجام و نتایج روشن و عملیاتی حاصل شود تا سرمایه گذار نیز بتواند به سود متعارف پروژه خود دست پیدا کند.انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.