دبیر اجرایی همایش نکوداشت شهید ماموستا شیخ الاسلام، گفت: ماموستا شیخ الاسلام از لحاظ عملی در قله فقاهت و اجتهاد فقه امام شافعی قرار داشت و سال‌ها صاحب کرسی بودن در دانشگاه تهران گواه این مطلب است.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، اسماعیل احمدی امروز (20 تیر) در نشست شورای راهبردی همایش شهید ماموستا شیخ الاسلام که در دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از همه ما آگاهانه‌تر و دقیق‌تر به مباحث ورود داشتند و غفلت 10 ساله در خصوص شهید ماموستا شیخ الاسلام را یادآوری کرده‌‌اند که امیدواریم با برگزاری این همایش بتواند گوشه اندکی از این غفلت را جبران کنیم.

وی تصریح کرد: بزرگ منشی شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام موجب شده که در نزد ما کردستانی‌ها انسانی بسیار بزرگ واقع شود.

دبیر اجرایی همایش نکوداشت شهید ماموستا شیخ الاسلام، با اشاره به سه ویژگی برجسته شهید شیخ الاسلام، عنوان کرد: ماموستا شیخ الاسلام از لحاظ عملی در قله فقاهت و اجتهاد فقه امام شافعی قرار داشت و سال‌ها صاحب کرسی بودن در دانشگاه تهران گواه این مطلب است.

احمدی عنوان کرد: شهید ماموستا شیخ الاسلام با وجود این جایگاه علمی، اما در عین حال بسیار مردمی بودند و همواره با مردم نشست و برخاست داشتند.

وی با اشاره به اینکه انقلابی بودن ویژگی دیگر شهید شیخ الاسلام بود، ذکر کرد: ماموستا شیخ الاسلام یک شخصیت علمی و مردمی تراز اول، و برخوردار از نگاه انقلابی و کاملا منطبق با انقلاب اسلامی بودند.

مرتضی خسروپناه، رئیس دانشگاه مذاهب کردستان هم در ادامه گفت: از بعد جایگاه علمی و فقه می‌طلبد که به بهترین شیوه به شخصیت شهید ماموستا شیخ‌الاسلام بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: ما آمادگی کامل را داریم که در دانشگاه مذاهب اسلامی آثار و کتاب شهید ماموستا شیخ‌الاسلام را به صورت ویژه در فقه سیاسی بپردازیم.

 انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.