رئیس انجمن کشاورزان خبره استان کردستان با اعلام اینکه کامیون داران خواهان افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی افزایش هزینه های حمل گندم نسبت به سال گذشته هستند، گفت : این افزایش سرسام آور داد کشاورزان را در آورده است.


سیدحسین رحیمی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، با اشاره به برگزاری جلسه مشترک بین نماینده کامیون داران، رئیس پایانه ها، نماینده فرماندار، جهاد کشاوری، تعاونی روستایی و... اظهار کرد: این جلسه جهت تعیین نرخ حمل گندم توسط کامیون داران برگزار شد.

رئیس انجمن کشاورزان خبره استان کردستان با بیان اینکه قیمت خرید گندم امسال
۲۰ درصد افزایش یافته است، گفت: همه ساله بر اساس افزایش قیمت گندم و تورم ها قیمت حمل گندم افزایش می یابد که امسال پس از کش و قوس های فراوان و جلسات متعدد افزایش ۲۵ درصدی هزینه های حمل گندم در جلسات مصوب شده است.

وی با اعلام اینکه کامیون داران خواهان افزایش بیش از
۲۰۰ درصدی افزایش هزینه های حمل گندم به مراکز خرید و سیلوها نسبت به سال گذشته هستند، تصریح کرد: این افزایش سرسام آور داد کشاورزان را در آورده است و خواهان حمایت دولت در رابطه با هزینه های حمل گندم هستند.
رحیمی با ذکر اینکه از
۷ تیر ماه برداشت گندم در بیجار آغاز و از ۱۰ تیر ماه نیز تحویل سیلوها شده است، ادامه داد: برداشت گندم در این شهرستان تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش کم قیمت خرید تضمینی گندم توسط دولت خاطرنشان کرد: از این رو پیشنهادهایی به کشاورزان برای خرید آزاد و قاچاق گندم با قیمت های چند برابری توسط افراد سودجو شده و این در حالی است که تا کنون کشاورزان با این افراد همکاری نکرده اند و از دولت انتظار حمایت دارند.

رئیس نظام صنفی کشاورزان در پایان با اشاره به اینکه تعدادی از کشاورزان خواهان تجمع و اعتراض بابت افزایش قیمت حمل گندم شده اند، یادآور شد: تا کنون هیچ تجمع اعتراض آمیزی نداشته ایم چرا که خواهان اصلاح و بهبود اوضاع هستیم.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.