اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این پیام که پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان منتشر کرده، آمده است: بهار سال 98 را در حالی آغاز کردیم که شاهد نزول فراوان برکت و رحمت الهی در اقصی نقاط کشور هستیم.
زمزمه سفر ریاست محترم جمهوری به استان کردستان در حالی صورت می گیرد که دشمنان قسم خورده با تمام توان سعی در ایجاد مشکل و اخلال در روند جاری کشور دارند.
این سفر در کنار تهدید دشمنان و تلاش مذبوحانه آنها برای دلسرد کردن مردم می تواند نوید بخش آینده ای خوب در توسعه استان کردستان باشد.
اینجانبان ضمن قدردانی از حضور همیشگی شما در صحنه های دشمن شکن، از عموم مردم مهمان نواز استان دعوت می کنیم تا با حضور پررنگ خود در استقبال از جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری به استان کردستان ضمن ابراز همدلی بیش از پیش، بار دیگر دشمنان را در رسیدن به اهداف خود ناکام گذاریم.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه هفته جاری دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به منظور دیدار با مردم و افتتاح چند پروژه عمرانی به استان کردستان سفر می کند.
بهمن مرادنیا با بیان اینکه اولین سفر استانی رئیس جمهور در سال 1398 را به استان کردستان به فال نیک می گیریم، اضافه کرد: جمعی از وزرا و اعضای هیات دولت نیز در این سفر دکتر روحانی را همراهی می کنند.
استاندار کردستان یادآور شد: نظر به مهمان نوازی و خونگرمی مردم شریف این دیار قطعا مراسم استقبال بی مانندی را رقم خواهیم زد و تمام اقشار جامعه در کنار هم، فرهنگی بودن خود را به نمایش می گذارند لذا از همه مردم بزرگوار استان دعوت می کنم روز چهارشنبه ساعت 9 صبح در استادیوم استقلال حضور بهم برسانند تا برگ زرین دیگری به افتخارات این استان فرهنگی اضافه کنیم.
وی درباره هدف از سفر هیات دولت به کردستان گفت: هدف دکتر روحانی از سفر به کردستان شتاب بخشی بر روند همه جانبه توسعه استان است و پروژه های متعددی در زمینه اقتصادی، زیربنایی آماده افتتاح و یا شروع عملیات اجرایی است.
مرادنیا درباره برنامه های این سفر یادآور شد: دکتر روحانی به محض ورود به سنندج بعد از تجدید میثاق با آرمان های شهدای معزز در مزار شهدا، در استادیوم استقلال با مردم مهمان نواز دیدار خواهند کرد و بعد از آن با نخبگان، روحانیون، و فعالان اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی به گفتگو می نشیند.
وی افزود: در این سفر نشست شورای اداری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی توسعه استان با حضور ریاست جمهور و وزرای مربوطه برگزار می شود.
رئیس جمهوری پنجم فروردین 96 نیز همراه با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، علی ربیعی وزیر وقت کار و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت و چند تن از مقام های عالی رتبه کشوری به استان کردستان سفر کرده بود.
رئیس جمهوری در این سفر چند طرح بزرگ صنعتی، کشاورزی، انرژی و عمرانی به ارزش بیش از 27 هزار و 500 میلیارد ریال را به بهره برداری رساند.
میزان اشتغالزایی این طرح ها با 6 هزار اشتغال مستقیم و شامل پنج طرح بزرگ صنعتی از جمله کارخانه های پتروشیمی کردستان، لاستیک بارز کردستان، تولیدی های کنسانتره آهن صبانور و کیمیا معادن سپاهان و کیمیا کاشت اطبا، آبگیری دو سد مخزنی چراغ ویس سقز، سد زیویه کامیاران بود.
تکمیل 18.5 کیلومتر از کریدور شمال - جنوب کشور (مسیر سنندج - دیواندره)، تکمیل 30 کیلومتر راه روستایی، تکمیل یک هزار و 170 واحد مسکن مهر، آبرسانی از سد چراغ ویس به شهر سقز، پایان عملیات اجرایی سد قوچم دهگلان، بهره برداری از تصفیه خانه سریش آباد از دیگر طرح هایی بود که با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
بهره برداری از چهار طرح احداث و افزایش پست های برق استان شامل پست های 63.20 کیلووات بهاران سنندج، نظام آباد قروه، نگل سروآباد و مریوان، افتتاح هفت طرح مخابراتی در قالب 833 طرح ایجادی و توسعه ای و احداث 100 ایستگاه دیجیتال روستایی صدا و سیما از دیگر برنامه های دومین سفر رئیس جمهوری به کردستان بود.
آغاز عملیات اجرایی باند دوم گردنه صلوات آباد و محور کامیاران - سروآباد با 760 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده از دیگر برنامه های دومین سفر رئیس جمهوری به کردستان بود.
9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.