به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالسلام سپهر روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در هفته آینده و احتمال وقوع سیل این شهرداری با برگزاری جلسات مختلف تمهیدات لازم را برای کاهش آب گرفتگی معابر انجام داده است.
وی گفت: یکی از مهمترین مشکلات که باعث وقوع سیلاب در سطح شهر می شود مسدود شدن دهانه پل های سطح شهر به علت تخلیه خاک ونخاله و همچنین فعالیت های عمرانی در سال های گذشته است.
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: بازدیدهای انجام شده از سطح شهر مسیرهای آب راه و دهانه برخی از پل هایی که مسدود شده بود و احتمال آب گرفتگی را داشت شناسایی شد.
وی با اشاره به انجام عملیات پاکسازی و لایه روبی دهانه پل های سطح شهر، اعلام کرد : یکی از مسیرهایی که دارای بیشترین مشکل بود دهانه پل در بلوار آزادگان (کمیز) است که با چندین دستگاه ماشین آلات عمرانی عملیات لایه روبی و پاکسازی آن در حال اجرا است.
سپهر افزود: پاکسازی دهانه پل های واقع در شهرک ساحلی، پارک کودک و ناحیه منفصل شهری حسن آباد از دیگر مسیرهایی است که عملیات پاکسازی ولایه روبی آن در حال اجرا است.
وی با بیان اینکه تمام نیروهای خدمات شهری در آماده باش کامل هستند گفت: در حال حاضر نیروهای خدمات شهری نسبت به تهیه کیسه های شنی جهت هدایت سیلاب و جلو گیری از ورود آب به داخل منازل مسکونی اقدام کرده اند.
معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: پمپ های تخلیه آب که دچار مشکل شده بودند تعمیر شده و نسبت به خرید چند عدد پمپ تخلیه آب هم اقدام شده تا در صورت نیاز از آنها استفاده شود.
وی اظهار داشت: این شهرداری با بسیج تمامی امکانات تمهیدات لازم برای مقابله با آبگرفتگی معابر را انجام داده و انتظار می رود با تعامل شهروندان بتوانیم در بارش های هفته آینده با اقدامات مناسب شاهد کمترین آب گرفتگی در سطح شهر باشیم.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348 / 3034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.