اخبار مرتبط

محمدحسین محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان آب شهری توزیع شده بدون درآمد استان در سال گذشته در همین مدت 31،7 درصد بود.
وی با بیان اینکه منظور از آب بدون درآمد، میزان آبی است که به مصرف می رسد اما در قبال آن درآمدی عاید شرکت آب نمی شود، افزود: عمده پرتی و آب بدون درآمد به وجود انشعاب های غیرمجاز در نواحی غیرمنفصل شهری بر می گردد.
مدیر عامل شرکت آبفای شهری کردستان یادآور شد: بخشی از این موضوع هم به علت شکستگی و فرسودگی شبکه آب و بخش دیگری هم به شستشوی مخازن آب شرب مربوط می شود.
وی اضافه کرد: هزینه تولید هر مترمکعب آب در استان 15 هزار ریال است ولی از مشترکان در ازای فروش هر مترمکعب تنها چهار هزار ریال دریافت می شود.
محمدی از واگذاری 10 هزار و 893 فقره انشعاب آب شهری در استان از ابتدای امسال تا پایان بهمن (11 ماه) خبر داد و گفت: پارسال در همین مدت 10 هزار و 976 فقره انشعاب فاضلاب به مشترکان واگذار شده بود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان تاکید کرد: از ابتدای امسال تا 11 ماه منتهی به بهمن، 13،10 کیلومتر شبکه آب در استان اصلاح و 37،4 کیلومتر توسعه شبکه آب نیز ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه در این مدت 21،98 کیلومتر شبکه فاضلاب در استان اصلاح شد، گفت: 16،52 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب نیز در مناطق شهری استان انجام شده است.
به گزارش ایرنا، از جمعیت شهری یک میلیون و 200 هزار نفری کردستان 100 درصد آن در 27 شهر استان تحت پوشش شرکت آبفا هستند.
شرکت آبفای شهری کردستان دارای 357 هزار فقره انشعاب آب، 340 هزار انشعاب فاضلاب و پنج هزار و 100 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال آب است.
7355/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.