اخبار مرتبط

هیوا لهونیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بخشی از این سامانه ها در ارگان هایی محدود و بخشی نیز در ادارات وابسته به شرکت برق، بخش خانگی و مدارس راه اندازی و به شبکه سراسری متصل شده است.
وی اضافه کرد: براساس بخشنامه ابلاغی دولت در سال 94، ادارات و ارگان ها موظف هستند 20 درصد انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی های تجدید پذیر به ویژه سامانه های خورشیدی تامین کنند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان، استقبال ادارات استان از نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی محدود اعلام کرد و افزود: امیدواریم ادارات بیشتری به سمت استفاده از انرژی خورشیدی گام بردارند تا بخش نامه ابلاغی محقق شود.
لهونیان با بیان اینکه در بخش خانگی تاکنون هشت سامانه با ظرفیت تولید 30 کیلووات در استان راه اندازی شده است، یادآور شد: تعداد دیگری نیز در مرحله عقد قرارداد بوده و بعد از مراحل اداری راه انداری می شود.
وی اشاره ای به تولید برق از طریق توربین های بادی در استان نیز داشت و گفت: در کردستان کارهای مطالعاتی در این حوزه انجام شده اما هنوز عملیاتی نشده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان افزود: مطالعات بادسنجی در بابارشانی بیجار، زیویه و کوه آبیدر سنندج انجام شده اما با سازمان انرژی های نو برای اجرا و راه اندازی توربین های بادی هنوز به توافق نهایی نرسیده ایم.
به گزارش ایرنا، شرکت توزیع نیروی برق کردستان به 637 هزار و 530 مشترک خدمات می دهد و 100 درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.
7355/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.