اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، با اینکه تا برگزاری مجمع انتخاباتی هیات کشتی در 16 بهمن کمتر از یک هفته باقی مانده است طیفی از فعالان کشتی کردستان با انتشار نامه ای که در فضای مجازی منتشر شده ایراداتی به نحوه انتخاب مجمع گرفته اند.
آنها در این نامه مدعی شده اند کشتی در بخش بانوان فعالیتی در استان ندارد و معرفی مربی بانوان و در عین حال عدم معرفی ورزشکار و داور بانوان برای حضور در انتخابات شبه انگیز است.
در این نامه همچنین ذکر شده آیین نامه انتخابات توجه به درجه مربی، کارایی و سازندگی در سطح استان و کشور دارد اما این موضوع در انتخاب مربی برای مجمع انتخابات هیات کردستان لحاظ نشده است.
آنها به عدم حضور نماینده کشتی آزاد در مجمع هم انتقاد دارند و فراتر رفته و مدعی تلاش برای مهندسی کردن نتیجه انتخابات از سوی برخی شده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان اما این موارد را رد کرد و گفت: چهار مربی، چهار داور، چهار ورزشکار و 2 باشگاه دار را به فدراسیون معرفی کردیم و لیست کنونی به انتخاب و تایید فدراسیون است.
حامد جولایی در پاسخ به انتقادی که در مورد حضور 2 مربی در مجمع مطرح شده است، اظهار داشت: مربی دوم در لیست حق رای ندارد.
وی افزود: انتخاب مجمع با رای گیری انجام می شود و فعالان این رشته ورزشی با حضور نماینده اداره، حراست و بازرس ها در انتخابات آرای خود را به صندوق می اندازند.
جولایی اضافه کرد: قبلا به این صورت بود که هیات های فعال تر انتخاب می شدند اما اکنون به صورت رای گیری است و پنج هیات توانستند رای بالاتری کسب کنند.
وی گفت: رئیس فدراسیون کشتی رئیس مجمع محسوب می شود و تصمیم نهایی را آنها می گیرند و من به عنوان مدیرکل اداره ورزش نایب رئیس مجمع هستم.
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در رابطه با کسانی که انتقاداتی را مطرح کرده اند، گفت: آنها (منتقدان) آیین نامه هیات هی ورزشی را به درستی مطالعه نمی کنند چرا که همه موارد به جزییات در این آیین نامه ذکر شده است.

** هرکس انتخاب می شود برای کشتی کردستان کار کند
سرپرست هیات کشتی کردستان هم در پاسخ به این انتقادات به ایرنا گفت: مگر می شود کشتی آزاد و فرنگی را از یکدیگر جدا کرد ما از رشته ورزشی کشتی حرف می زنیم.
اشرف هدایت نژاد با اشاره به کسانی که برای عضویت در مجمع انتخاب شده اند، اظهار داشت: امسال این افراد در این رشته ورزشی فعال بودند و ورزشکاران هم در گروه 'آ' عناوین برتر اول و دوم را کسب کرده و شایسته تر هستند.
وی در رابطه با عدم فعالیت مربی بانوان افزود: خانم سلما نوری بطور مرتب در سالن استقلال شهر سنندج مشغول فعالیت است.
هدایت نژاد با بیان اینکه هر کسی می توانست کاندیدا شود و برای حضور در مجمع رای بیاورد، اضافه کرد: این دوستان موضوع را حساس و سخت کرده اند.
وی یادآور شد: این ترکیب را ما نچیده ایم البته مهم این است که هر کس به عنوان رئیس هیات انتخاب می شود برای این رشته کار کند.

** انتخابات عادلانه می خواهیم
یکی از پیشکسوتان کشتی کردستان هم که به نحوه انتخاب اعضای مجمع انتقاد دارد به خبرنگار ایرنا گفت: از هیات کشتی 9 شهری که برای رای گیری دعوت شده اند فقط پنج شهر در مجمع حضور دارند در حالیکه این شهرها در حوزه کشتی فعال و یا صاحب نظر نیستند.
شاپور علی پناه اضافه کرد: هیات شهر سقز با وجود موفقیت های زیاد در حوزه کشتی نماینده ای در هیات و مجمع انتخابات ندارد.
وی افزود: شهرهای مریوان، دهگلان و دیواندره سابقه ای در کشتی ندارند و تنها شهر سنندج در میان شهرهای انتخابی سابقه کشتی دارد.
علی پناه با تاکید بر اینکه اگر مربی برای مجمع انتخاب می شود باید برای استان فعالیت کرده باشد، گفت: جمشید خیرآبادی در مدتی که اردوی تیم ملی را در کردستان برگزار کرد حتی از یک نفر از کشتی گیران این شهر برای حضور در اردو و بهره از آموزش های آن دعوت نکرد.
وی یادآور شد: نخستین کسی بودم که از استان کردستان عضویت تیم ملی را کسب کردم اما امروز جایگاهی در مجمع انتخاباتی هیات کشتی استان ندارم.
این پیشکسوت کشتی با اشاره به اینکه بدنبال انتخاباتی عادلانه هستیم، اظهار داشت: در کجای ایران رئیس هیات هم به نام خود هم به نام مربی در مجمع رای می دهد.
علی پناه در رابطه با عدم فعالیت کشتی بانوان در کردستان گفت: یک مسابقه استانی هم در این حوزه برگزار نشده اما می گویند بخش بانوان فعال است.
وی اضافه کرد: این لیست از طرف اداره کل ورزش و جوانان به رئیس فدراسیون ارسال شده و توسط فدراسیون تایید شده است.

** فضای کشتی را به حاشیه نبرید
کاندیدای ریاست هیات کشتی کردستان هم گفت: لطفا کسانی که اطلاعات درستی ندارند اظهار نظر نکنند و فضای کشتی را به حاشیه نبرند.
سید فرید عدنانی افزود: از آنها انتظار داریم بروند و اساسنامه انتخابات در معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان را مطالعه کنند.
وی در رابطه با برخی از انتقادات اظهار داشت: در بخش بانوان فردی که معرفی شده بطور کامل مشغول به فعالیت در سالن استقلال است.
عدنانی افزود: هیات کشتی سقز فقط 2 رای در انتخابات هیات های شهرستانی کسب کرده است و طبق اساسنامه و قانون پنج هیاتی که آرای بیشتری دارد حق حضور در مجمع را دارد.
وی یادآور شد: در بخش ورزشکاران هم طبق اساسنامه ورزشکاری که بالاترین عنوان را در سال جاری کسب کرده است حق رای دارد.
عدنانی در رابطه با انتقادات به مربی منتخب در مجمع هم گفت: اگر کسی مدرک مربیگری بالاتری از آقای جمشید خیرآبادی می شناسند معرفی کند.

** پیشکسوتان من را تشویق به کاندید شدن کردند
یکی دیگر از کاندیداهای ریاست هیات کشتی کردستان که منتقد لیست کنونی مجمع است هم به خبرنگار ایرنا گفت: قانون و مقررات در انتخاب لیست مجمع رعایت نشده است
هوشنگ فولادی با اشاره به اینکه با تشویق برخی از پیشکسوتان کشتی کردستان کاندید شده است، اظهار داشت: کشتی استان الان شرایط خوبی ندارد و هرکس در این منصب قرار گیرد وظیفه اش خدمت به این رشته است.
وی که ریاست هیات کشتی دیواندره را برعهده داشته است، افزود: به نظر من فنی ها و کسانی که در این رشته توانمند هستند باید به جای مدیریت از توان خود در حوزه مربیگیری و داوری بهره ببرند.
رئیس فدراسیون کشتی کشور در گفت و گوی کوتاه با خبرنگار ایرنا تاکید کرد انتخاب اعضای مجمع انتخاباتی هیات کشتی کردستان طبق ضوابط خواهد بود.
حمید بنی تمیم حاضر به گفت و گوی بیشتر در این مورد نشد و برای این کار خواست تا با دبیر فدراسیون صحبت کنیم.
رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی هم با وجود تماس های مکرر خبرنگار ایرنا حاضر به گفت و گو و ارائه توضیحات نشد.
واقعیت این است که طیفی از فعالان کشتی که حتی تعدادی از پیشکسوتان این رشته ورزشی در میان آنها دیده می شود به نحوه انتخاب اعضای مجمع انتقاد دارند و این شکافی را میان فعالان این عرصه ایجاد کرده است.
این شکاف در فردای انتخاب رئیس جدید هیات کشتی می تواند کار را برای او دشوار کند و آن پیشرفت و فعالیتی که از آن انتظار می رود به ثمر ننشیند.
بنابراین از مسئولین فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان انتظار می رود پاسخ انتقادها را در فضایی دوستانه حل و فصل کنند تا این گسست پوشانده شده و شاهد اتحادی میان فعالان کشتی کردستان باشیم.
6108/9102
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.