شرمین شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای ماده دو لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز در سطح شهرها، شهرداری مکلف است در محدوده قانونی و حریم شهر در مدت یک سال برای درختان شناسنامه تهیه کند.
وی افزود: شناسنامه درختان شامل تعداد، نوع، سن و محیط بن درختان محل های مشمول این قانون تنظیم شده و شهرداری ها هر پنج سال یک بار موظف هستند، ممیزی اطلاعات درختان را انجام دهند.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج اضافه کرد: به استناد این ماده قانونی درختان شهر شامل درختان معابر، میادین، بزرگراه ها و پارک ها پس از تنظیم و ثبت مشخصات توسط این سازمان باید پلاک کوبی شوند.
وی با اشاره به آغاز برداشت اطلاعات درختان معابر اصلی شهر گفت: در فاز اول اجرای طرح آمار و اطلاعات درختان معابر اصلی و در فاز دوم آمار و اطلاعات درختان موجود در پارک ها و میادین برداشت می شود.
شریفی با بیان اینکه پس از برداشت آمار و اطلاعات درختان نسبت انجام پلاک کوبی آنها اقدام می شود، افزود: پلاک کوبی درختان در حفظ و حراست و جلو گیری از تعرض و قطع شدن آن نقش بسزایی دارد.
پلاک کوبی قبلی درختان شهر سنندج سال 91 انجام شده و به دلیل اضافه شدن درختان جدید، واکاوی برخی از آنها و از بین رفتن برخی از پلاک های درختان، مجددا برداشت اطلاعات انجام می شود.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با بیش از 500 هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.
7348/6108
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.