مهرداد قطره سامانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این سامانه بارشی از روز دوشنبه با بارش باران در شهرستان کوهرنگ فعالیت خود را آغاز می‌کند و در روز سه‌شنبه منجر به بارش برف و باران در سایر مناطق استان می‌شود.

وی، اوج بارش‌های روز سه‌شنبه را برای شهرستان‌های لردگان و کوهرنگ پیش‌بینی کرد و گفت: با توجه به حجم بالای بارش‌ها احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر در این مناطق بیش از سایر نقاط استان است.

قطره سامانی با اشاره به روند افزایشی دما در استان، تصریح کرد: برای روزهای آینده دما بین ۲ تا ۳ درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از وقوع بارش قابل توجه برف برای روزهای جمعه و شنبه هفته آینده در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود با ورد یک سامانه بارشی بسیار سرد به استان برای روزهای جمعه و اوایل هفته آینده بارش موثر برف را در تمامی نقاط استان شاهد باشیم.

به گزارش ایرنا، میانگین وزنی بارش‌های سال زراعی چهارمحال و بختیاری ۵۳ میلیمتر گزارش شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷۲درصد و در مقایسه با میانگین بلندمدت دوره مشابه ۴۲ درصد کاهش دارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.