محمدعلی نکونام روز شنبه در همایش تبیین و کاربست اسناد برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی ۳۷۵ روستای این استان افزود: وفاداری مردم و نظام یک رابطه متقابل است و همانطور که مردم همواره پشتیبان نظام هستند کارگزاران حکومت نیز باید با ارائه خدمات صادقانه به مردم پاسخ این وفاداری را بدهند.

وی، بصیرت‌بخشی به مردم را از دیگر لازمه‌های حفظ پشتوانه مردمی دانست و گفت: با توسل به فرهنگ بومی می‌توان این رسالت را بخوبی انجام داد.

نکونام همچنین انگیزه‌مندی را شرط تحقق موفق برنامه‌ها و سیاستگذاری‌ها دانست و تصریح کرد: در برخی موارد مشاهده می‌شود که برای اجرای یک طرح اعتبار مناسبی تخصیص داده می‌شود اما این طرح خروجی مناسب و اثرگذاری ندارد که این مساله به انگیزه‌مندی مدیران و مسئولان مربوط می‌شود.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر خدمات‌رسانی بیش از پیش به مردم مناطق روستایی، افزود: روستاها دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بیشماری است که اگر مورد توجه جدی قرار گیرد غبار محرومیت از این مناطق زدوده می‌شود.

نکونام اظهار داشت: در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی در مناطق روستایی انجام گرفته اما با توجه به عمق محرومیت‌ها باید اقدامات بیشتر و موثرتری در این مناطق شکل گیرد.

به گزارش ایرنا، در این آیین سند توسعه اقتصادی روستایی چهارمحال و بختیاری به عنوان نخستین سند توسعه روستایی کشور با حضور مقامات کشوری و استانی رونمایی شد.

این سند با هدف رونق اشتغالزایی و تحقق توسعه پایدار مطابق با اسناد بالادستی و آمایش سرزمینی تدوین شده و تلاش دارد تا با رفع مشکلاتی نظیر بیکاری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها و رشد منفی جمعیت در این مناطق جلوگیری شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.