محمد خالدی سردشتی شامگاه چهارشنبه در نشست هماهنگی طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا چهارمحال و بختیاری که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران برگزار شد، تاکید کرد: این در حالی است که میانگین سرانه فضاهای ورزشی کشور ۳۰ سانتیمتر به ازای هر فرد است.
وی افزود:‌ متاسفانه شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در تمامی شاخص‌ها از استانداردها و میانگین‌های ملی و استانی پایین‌تر است.
خالدی تصریح کرد: به همین علت انتخاب شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا به عنوان شهرستان‌های محروم برای طرح پایلوت کشوری می‌تواند در روند تسریع حرکت توسعه‌ای آن نقش‌آفرینی کند.
وی یادآور شد: دولت و مجلس شورای اسلامی هنگام برنامه‌ریزی برای بسیرای شهرستان‌های محروم مانند لردگان و خانمیرزا توجه کافی ندارند.
نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برنامه دولت برای اولویت‌دار کردن تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام مطلوب نیست زیرا در این ۲ شهرستان طرح نیمه‌تمام وجود ندارد.
وی گفت: اصلاح این برنامه و توجه به طرح‌های مورد نیاز در روند توسعه شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا ضرورت دارد.
خالدی به بارندگی‌های سیل‌آسای بهار سال‌جاری در چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد:‌ برنامه‌ریزی برای مقابله با حوادث احتمالی و جلوگیری از بروز آسیب در بارندگی‌های احتمالی بعدی با استفاده از توان بالای بخش خصوصی و مردم مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: جبران عقب‌ماندگی های گذشته به خصوص در مناطق مانند شهرستان‌های کوهرنگ، لردگان و خانمیرزا مورد توجه مسئولان ملی و استانی باشد.
نماینده مردم شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تجهیز دهیاری‌های دارای ۳ هزار نفر جمعیت به بالا، جمع‌آوری پسماند روستاهای بزرگ، مجهز کردن شهرداری‌ها، تکمیل شبکه جمع‌آوری فاضلاب قبل از آسفالت‌ریزی در دستور کار مسئولان دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان مرتبط قرار گیرد.
وی یادآور شد: الحاق شهرهای مسکونی فجر، هجرت و آزادگان به شهر لردگان بررسی و در صورت برخورداری از شرایط لازم اجرایی شود.
خالدی اظهار داشت: با توجه به تایید کارشناسان و برخورداری از شرایط مطلوب باید ارتقای بخش فلارد به شهرستان جدیت یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های ایران برای بازدید از طرح‌های عمرانی شهرستان‌های لردگان و خانمیرزا به چهارمحال و بختیاری سفر کرد.

شهرستانهای لردگان و خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارند و شهرستان خانمیرزا به عنوان دهمین شهرستان این استان شهریورماه امسال دارای فرمانداری شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.