این که تو همه دختران و پسران سرزمینم را به یک اندازه و بحق فرزندان خود دانستی و به آنها فرصت انتخاب و اختیار می دادی تا تن به تحمیل ندهند و راه راست را بعد از شناسایی خود برگزینند ، نشان از همین واقعیت و حقیقت دارد. حاج قاسم عزیز! به مردم و جوانان ما دعا کن تا در کنار هم بمانند و گرفتار چند دستگی نشوند ، تفرق عاقبت خوبی ندارد.

سردار عزیز ! الهی که  مقام و منزلتت هرچه متعالی تر باد. نمی دانم چرا این روزها حسابی دل تنگت می شوم؟ به خصوص  وقتی به حسن سلوک ، اخلاق و رفتارت فکر می کنم.

چون در فضای مجازی کلیپ معروفت را دیدم و سخنانت را برای چندمین بار گوش دادم  که با تن صدای دلنشینت می گفتی : « من و آدم های خودم ، من و رفقای خودم ، من و مرید های خودم ، این بی حجاب است ، آن با حجاب است ، آن راست است ، این چپ است ، این اصلاح طلب است ، او اصولگراست ، خب پس چه کسی را می خواهید حفظ کنید ؟ همان دختر کم حجاب دختر من است ، دختر ما و شماست ، نه دختر خاص من و شما ، اما جامعه ماست» چقدر حسرت دوران حضورت ، وقار و متانتت و  عمق درک و فهمت  را خوردم !

   حاج قاسم عزیز!

باور کن از ته دل می نویسم قبل از این که  دشمنان از شمشیرت و تفنگت بترسند از همین منطق ، اخلاق و ادراکت در هراس و اضطراب به سر می بردند و شاید همین حقیقت سبب خشم و عصبانیت آنها شد و  نتوانستند تو را بیش از این تحمل بکنند و سیر و سلوک تو را شکننده تر از هر توپ ، تفنگ ، تانک و موشک تشخیص دادند برای همین نقشه کشیدند و به ترورت اقدام کردند .

سرباز عزیز دین و میهن!

این منطق  و عمل تو ،  هم به ضرر غرب بود و هم علیه شرق. زیرا تو منادی صلح  ، صفا و آرامش در منطقه و در میان اقشار مختلف مردم در داخل بودی ، هدف نهائی تو از جنگ ، همان استقرار صلح ، امنیت و آرامش بود ، با فکر ، ذکر و اندیشه تو همه امت یک پارچه و یک دل و یک زبان می شدند و نقشه های دشمنان ، نقش بر آب می شد ، چون سلوک صلح جویانه تو در تضاد آشکار با منافع و سیاست های جنگ طلبانه استکبار شرق و غرب بود و درب کارخانه های سلاح های جنگی آنها را برای همیشه مهر و موم می کرد ، فلذا شبکه های جاسوسی مشترک  هردو طرف ، تبانی کردند و تو را از امت اسلامی و مردم ایران گرفتند و شهید کردند. روحت شاد و راهت همیشه پر رهرو باد.

سردار عزیز دل ها!

ای کاش دیگران هم این منطق پویا ، وحدت آفرین و احترام آمیز تو را الگو قرار می دادند  و این همه به طبل تفرقه و تشتت نمی کوبیدند و اینهمه دو قطبی های کاذب  از قبیل : چپی ، راستی ، بی حجاب ، بد حجاب ، باحجاب، انقلابی ، بی تفاوت ، ضد انقلاب ، غربگرا و شیفته شرق در میان مردم ، خانواده ها و فامیل ها  درست نمی کردند و اینهمه هزینه برای انقلاب و نظام  نمی تراشیدند. کاش گشت ارشادی ها  از مکتب جان فزای تو درس خدمت بی منت و  زندگی می آموختند و به جای تزریق ترس ، وحشت و اضطراب در جامعه ، انرژی  مثبت ، امید ، زندگی ، مهربانی ، محبت ، رشد ، تعالی و شکوفایی  پمپاژ می کردند.

این روزها چقدر  دختران کشورم به تن صدایت ، مهربانیت و صمیمیت و صداقتت نیاز مبرم دارند! علاوه هم کسوتانت ، اعم از نیروهای مخلص نظامی و انتظامی ، چقدر به سیره و سلوکت محتاج تر هستند تا همچنان به اقتدار خویش در راستای  حراست از حریم بی پناهان ، مسافران دور از وطن ، مظلومان ، مصدومان و محصوران بیافزایند و اعتماد مردمی  و عمومی را در میان خویش فزونی بخشند ، اما چه می توان کرد که اقلیتی جاهل ، با عملکرد های ناشیانه و تخریبی ، زحمات طاقت فرسای تو را در جهت گسترش همزیستی ، همصدایی و هم گرایی اقشار مختلف مردم ، خیلی راحت نادیده انگاشته و  به هدر می دهند.

می دانم که خودت بهتر از من می فهمی که مردم ما ... صداقت ، صفا ، یک رنگی ، حقیقت جوئی ، صراحت گویی ، بی ریائی ، عدم تملق و چاپلوسی را در اعماق وجودت  دیدند و عاشقت شدند .

سردار سربازم !

می دانی رمز موفقیت تو در چه بود و چیست؟ چون تو از همان اول آنچه بودی نمودی... حتما یادت هست وقتی خواستی در سپاه مشغول خدمت بشی ، با همان پیراهن آستین کوتاه  و سبیل قشنگ در مصاحبه حاضر شدی و اگر چه به همین سبب تو را از گزینش انداختند ، اما تو هرگز ، ریا ، ظاهر سازی و فریب را بر صفا و صداقت مقدم نداشتی و همین نکته باریکتر ، زمینه رشد و تعالی تو را فراهم آورد و تو را در عرصه های حساس و سرنوشت ساز با دیگران متفاوت کرد.

تو می توانستی مثل بعضی های دیگر رنگ و لعاب عوض کنی ... اما دیگر هرگز نمی توانستی به اوج قله سربازی برسی و تندیس سر بلندی باشی.

این که تو همه دختران و پسران  سرزمینم را به یک اندازه  و بحق فرزندان خود دانستی و به آنها فرصت انتخاب و اختیار می دادی تا مثل خودت تن به تحمیل ندهند و راه راست را  بعد از شناسایی خود برگزینند ،  نشان از همین واقعیت و حقیقت دارد.

حاج قاسم عزیز! به مردم و جوانان ما دعا کن تا در کنار هم بمانند و گرفتار چند دستگی نشوند ، تفرق عاقبت خوبی ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.