ولیعهد سعودی مدت زمان زیادی بود که برای کسب محبوبیت در میان افکار عمومی، اعلام می کرد که قصد خرید باشگاه نیوکاسل یونایتد را دارد، اما اعتراض مردم انگلیس باعث شد تا او از این تصمیم خود صرفنظر کند.

به گزارش جماران؛ حمید بعیدی نژاد، سفیر ایران در لندن، در کانال تلگرامی خود نوشت: «شرکت سعودی خریدار تیم‌فوتبال نیوکاسل درانگلیس که ادعا میکرد با تزریق سرمایه محمد بن سلمان، تمامی مشکلات باشگاه را حل کرده و آنرا به تیمی ثروتمند تبدیل میکند، بعلت تنفر مردم از سیاستهای سعودی به یک شکست بزرگ در برابر افکار عمومی تن داد و رسما مجبور به پس گرفتن درخواست خرید خود شد.

مالک باشگاه که از سه سال پیش قصد فروش باشگاه را دارد، قیمت آنرا بیش از پانصد میلیون پوند تعیین کرده است.

محمد بن سلمان که مدت زمان زیادی است برای کسب محبوبیت در میان افکار عمومی، قصد خرید این باشگاه را دارد تبلیغات وسیعی براه انداخته بود که با پول وی باشگاه به پولدارترین باشگاه جهان تبدیل خواهد شد و‌ میتواند برای شهر نیوکاسل و‌ لیگ برتر انگلیس افتخارآفرین باشد.

علیرغم همه ی این تبلیغات، مردم شهر نیوکاسل و دیگر شهرهای انگلیس به روشهای مختلف با فروش باشگاه به محمد بن سلمان مخالفت میکردند، که نشان دهنده دید منفی مردم به سیاستهای سعودی بویژه پس از قتل قاشقچی، منتقد محمد بن سلمان، میباشد.»

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.