FIBA: ارسلان مثل اسمش بی‌باک است!

فدراسیون جهانی بسکتبال با انتشار گزارشی در سایت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، به تمجید از ستاره تیم شهرداری گرگان پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

ورزشی جماران، فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) در سایت رسمی مسابقات جام باشگاه‌های بسکتبال آسیا، با انتشار گزارشی به تعریف و تمجید از ارسلان کاظمی، کاپیتان و ستاره کهنه‌کار تیم شهرداری گرگان پرداخت. فیبا با اشاره به تجربه زیاد ارسلان کاظمی در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، از او به عنوان جنگجو و خوش‌روترین بازیکن نام برد و بار دیگر لقب «پسر خوب بسکتبال» را یکی از بهترین القاب برای او دانست. 

فیبا نوشت: ارسلان وقتی وارد اتاق یا رختکن می‌شود، فرقی نمی‌کند که بازی را باخته یا برده است، فردی که با شما روبرو می‌شود انسانی خنده رو است. لبخندی روی لب دارد و با شما دست می‌دهد و حال شما را می‌پرسد.

فدراسیون جهانی بسکتبال با اشاره به ریشه اسم او که ریشه‌ای ترکی، عربی و فارسی دارد، نوشت: در حقیقت معنای اسم او جنگجو، بی‌باک و شیر است. شاید ارسلان به شباهت نام خود با رفتارش اشاره‌ای نکند اما این همخوانی معنی اسمش با رفتارش عجیب است؛ جنگو و نترس.

سایت BCL افزود: رزومه درخشان ارسلان از جام جهانی زیر ۱۹ سال در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و با چندین حضور در جام جهانی، المپیک، لیگ داخلی ایران و جام باشگاه‌های آسیا کامل‌تر شد. او اکنون چهارمین حضورش در جام باشگاه‌های آسیا را تجربه می‌کند. 

فیبا ادامه داد: همانطور که ارسلان گفت، اینجا اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. گرگان که تا قبل از بازی با هیروشیما دراگون‌فلایز در حال حذف بود، با شکست دادن این تیم ژاپنی با اختلاف امتیاز مناسب، فیلم‌نامه را تغییر داد و به عنوان تیم اول و صدرنشین گروه B، راهی مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌ها شد.

فیبا نوشت: هم‌تیمی‌های ارسلان کاظمی به خوبی می‌دانند که او چه بازیکنی است. حتی ستاره جدیدی چون «جوزف مایکل یانگ» آمریکایی، ستاره شهرداری گرگان را به خوبی می‌شناسد.

جوزف یانگ می‌گوید: ارسلان را از سال ۲۰۰۸ و به واسطه حضورش در مسابقات دانشگاه‌های آمریکا می‌شناسم. من در دانشگاه هیوستون بودم و ارسلان آن زمان برای دانشگاه رایس بازی می‌کرد. البته او بعدها به اورگان پیوست. ارسلان یک بازیکن بسیار خوب با قدرت رهبری بالاست که به خوبی تیم را رهبری می‌کند.

در ادامه گزارش فدراسیون جهانی بسکتبال آمده است: درک اینکه چرا بازیکنانی چون جوزف یانگ دوست دارند با ارسلان هم‌بازی باشند سخت نیست. ارسلان در دفاع سخت تلاش می‌کند، رهبر است، هم‌تیمی‌ها را حمایت می‌کند و تخته‌ها را یکی پس از دیگری خراب می‌کند. او تمام کارهای کوچک و بزرگی را که شاید در آمار نیایند انجام می‌دهد تا به تیم خود کمک کند.

فیبا تاکید کرد: از همه مهم‌تر این است که او اصلا خودخواه نیست. او آگاهی کاملی از هم تیمی‌هایش در زمین دارد و با پاس‌های خود آنها را در زمین راه می‌اندازد. البته او به گونه‌ای این موضوعات را توضیح می‌دهد که گویا کار بسیار ساده‌ای را زمین انجام می‌دهد، موضوعی که در حقیقت اینطور نیست و کار سختی است.

فدراسیون جهانی بسکتبال در پایان این گزارش نوشت: شاید برای بسیاری سوال باشد که چرا بازیکنی مثل ارسلان کاظمی که میانگین ۳.۷ امتیاز در هر بازی را دارد، هر بازی مدت زمان زیادی را در ترکیب شهرداری گرگان به میدان می‌رود. سبک بازی ارسلان نامتعارف است اما شک نکنید که او ستاره این تیم است چون در همه زمینه‌ها به تیم خود کمک می‌کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید