تاوان سنگین برای رفتارهای غیر حرفه ای

جریمه چندهزار دلاری طارمی و تیم ملی از سوی AFC

مهدی طارمی با جریمه ای جدید از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا جدیدترین احکام انضباطی‌اش را منتشر کرد و بر این اساس بار دیگر مهدی طارمی با جریمه مالی روبرو شد.   

در توضیح دلیل جریمه طارمی آمده است: این بازیکن در حالی که در بازی قبلی اخراج شده بود، بلافاصله بعد از سوت پایان بازی به زمین مسابقه آمد و محدودیتی که روی بازیکنان اخراج شده برای عدم ورود به زمین گذاشته شده بود را زیر پا گذاشت و این بار به پرداخت ۵۰۰۰ دلار جریمه شد. 

بر این اساس مهدی طارمی که پیش از این به دلیل دریافت دو کارت زرد در دیدار با سوریه، ۲۰۰۰ دلار جریمه شده بود، این بار نیز به پرداخت ۵۰۰۰ دلار دیگر جریمه شد و باید ظرف ۳۰ روز این جریمه را بپردازد و در صورت تکرار با جریمه سنگین‌تری روبرو خواهد شد.

تیم ملی فوتبال ایران نیز در بازی با ژاپن با جریمه روبرو شد. داور به شش بازیکن تیم ملی ایران اخطار لفظی داد و بر این اساس ۴۲۰۰ دلار نیز جریمه شد.

به نظر می آید که این جریمه ها بیش از هر چیز حاصل رفتار غیر حرفه ای و بی توجهی از سوی بازیکنان است. این جریمه ها همگی از بودجه فدراسیون فوتبال باید پرداخت شود در حالی که می شود با رفتارهایی درست در مواقع حساس، از چنین جریمه های بی دلیل و ساده ای جلوگیری کرد و در این شرایط سخت اقتصادی، چنین هزینه هایی را به کشور تحمیل نکرد. اگر قرار باشد بازیکنان تیم ملی به چنین نکات کوچک اما مهمی توجه نکنند و در هر مسابقه باعث جریمه شدن خود و یا کل تیم بشوند، در پایان هر تورنمنت چه میزان خسارت مالی به مجموعه فدراسیون فوتبال وارد خواهد شد؟

دیدگاه تان را بنویسید