جی پلاس؛

بحران در اردوی عربستان؛ مانچینی و ستاره ها علیه هم

سرمربی تیم ملی عربستان و بازیکنان خط خورده از اردوی تیم ملی وارد یک جدل تمام عیار با یکدیگر شده اند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در شرایطی که عربستان امشب باید نخستین دیدار خود در مرحله گروهی جام ملت های آسیا را مقابل عمان را برگزار کند، شرایط فوتبال این کشور چندان جالب نیست و اختلافات زیادی به چشم می خورد.

همه چیز از کنفرانس خبری روز گذشته روبرتو مانچینی آغاز شد. او که پیش از این سه ستاره سرشناس فوتبال عربستان یعنی سلمان فرج(کاپیتان اول تیم ملی و الهلال)، نواف العقیدی(دروازه بان شماره یک النصر) و سلطان الغنام(دفاع راست سرشناس النصر) را از تیم ملی خط زده بود، در کنفرانس خبری خود هم بیخیال این بازیکنان نشد و مستقیما درباره دلایل عدم حضور آن ها در تیم ملی صحبت کرد.

احتمالا همه فکر می کردند مانچینی رو به آرامش و سیاست بیاورد اما این گونه نبود. مانچینی در خصوص وضعیت این سه بازیکن دیروز گفت: این بازیکنان بودند که نمی‌خواستند به تیم ملی بپیوندند، نه من. سلمان الفرج در اردوی اول، کسی بود که گفت نمی‌خواهد در بازی‌های دوستانه شرکت کند. سلطان الغنام و نواف العقیدی هم به من گفتند که نمی‌خواهند به تیم ملی بیایند. بازیکنان نباید تصمیم بگیرند که بازی کنند یا نه. سلطان الغنام گفت که از بازی در تیم ملی راضی نیست. نواف العقیدی نیز به من گفت مشکلی برای حضور در تمرینات ندارد ولی سه روز پیش به مربی دروازه‌بانان گفت که اگر در ترکیب اصلی حضور نداشته باشد، نمی‌خواهد در اردوی تیم ملی بماند. هیچ‌کس نمی‌داند چه کسی بازی می‌کند، همه کسانی که به اینجا می‌آیند نماینده تیم ملی هستند.  

این صحبت ها اما پایان کار نبود چرا که پس از کنفرانس مانچینی، هر سه بازیکنی که مورد خطاب او بودند، به حرف های او پاسخ دادند و آن را زیر سوال بردند. سلمان الفرج از چهره های قدیمی و سرشناس فوتبال عربستان به حساب می آید و حالا یکی از مغضوبین مانچینی است، ضمن تشریح هر آنچه بین خود و سرمربی تیم گذشت، به تکذیب صحبت های مانچینی پرداخت و از فدراسیون فوتبال عربستان خواست در این زمینه تحقیق به عمل بیاورد و نتیجه را به همه اعلام کند. او گفت که به تصمیم سرمربی برای عدم دعوت از خود احترام می گذارد اما اجازه نمی دهد کسی حس وطن پرستی او را زیر سوال ببرد.

سلطان الغنام هم پس از صحبت های مانچینی اظهار کرد که به هیچ وجه برای این مربی شرط نگذاشته که حتما باید به عنوان بازیکن فیکس در ترکیب عربستان بازی کند بلکه از تمایل و علاقه اش برای بازی در تیم ملی گفته که برای یک بازیکن حرفه ای امری طبیعی محسوب می شود.

نواف العقیدی هم که آخرین خط خورده از این جمع است، صراحتا بیان کرد که سخنان مانچینی درست نیست. او در این خصوص گفت که پس از بازی دوستانه عربستان و لبنان که در تاریخ 14 دی برگزار شد، تا زمانی که از فهرست تیم ملی خط خورد، هیچ صحبتی با مانچینی نداشته بنابراین اظهارات این سرمربی غلط است. او روشنگری در خصوص اتفاقات تیم ملی را به بعد از پایان جام ملت ها موکول کرد. 

این بازیکنان، تمامی این اظهارات را در حساب های رسمی خود در شبکه اجتماعی X(توییتر) انجام دادند و هر سه در پایان موضع گیری های خود، برای تیم ملی عربستان در جام ملت ها آرزوی موفقیت کردند.

باید دید آیا سعودی ها درنهایت می تواننند نمایش خوبی از خود در جام به جای بگذارند یا این که این اختلاف ها و درگیری ها در تیم ملی باعث می شود که یکی از جذاب ترین تیم های جام، قربانی شود و مجبور شوند خیلی زود به خانه برگردند. 

دیدگاه تان را بنویسید